Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Kłamca tygodnia: Hanna Gronkiewicz-Waltz

Daniel Orzechowski

Czarne chmury zawisły nad prezydent Warszawy. Gronkiewicz-Waltz najwidoczniej założyła, że warszawiacy są ślepi i nie zauważą pomyłek, jakie popełniła w czasie prezydentury.

Zaskoczona nie może zrozumieć, jak to się stało, że mieszkańcy stolicy wpadli na pomysł odwołania jej ze stanowiska w drodze referendum. Zbulwersowana – zamiast uderzyć się w piersi i z podniesionym czołem przyznać, że rzeczywiście nie wszystkie podjęte decyzje były słuszne – uznała, że osoby, które chcą referendum... nie są warszawiakami! Dziwny argument, skoro niżej podpisany też jest za referendum, a urodził się w stołecznym szpitalu przy ul. Żelaznej. Ta desperacka wypowiedź pani prezydent oznacza zatem, że pali jej się grunt pod nogami. W polityce jest na to tylko jeden ratunek – kłamstwa propagandowe.

1. Rozpoznanie

Warszawiacy wiele mają za złe Gronkiewicz-Waltz . Na liście jej grzechów są m.in. drogie bilety autobusowe (mają być droższe) i planowana podwyżka cen wywozu śmieci. Kierowców do białej gorączki doprowadza zamknięty tunel przy Wisłostradzie, którego termin otwarcia wciąż nie jest znany. Winą za skutki ostatniego bałaganu komunikacyjnego z powodu budowy II linii metra Gronkiewicz-Waltz obarczyła... media!

– Trochę się nie spisały, ponieważ nie było informacji wysłanej do mieszkańców w nocy z niedzieli na poniedziałek – mówiła . Piotr Guział, burmistrz Ursynowa i inicjator przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy, zwraca uwagę na inne jej przewinienia. – Nie wykorzystała czasu świetnej koniunktury zeszłej kadencji, rozgrzebała miasto, zleciła szereg projektów za kilkaset milionów złotych, które dziś leżą na półkach – powiedział Guział.

2. Diagnoza

Za referendum w sprawie odwołania ze stanowiska Gronkiewicz-Waltz opowiedziało się do tej pory ok. 20 tys. mieszkańców. Do pełnomocnego wniosku brakuje jeszcze ponad 120 tys. podpisów. Wszystko wskazuje jednak na to, że to tylko kwestia czasu.

– Poparcie jest niesamowite. Uczestniczyłem w wielu tego typu akcjach, ale czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Musieliśmy dowozić w niektóre miejsca puste blankiety, bo po prostu zabrakło – mówi Grzegorz Wysocki, jeden z koordynatorów akcji. Gronkiewicz-Waltz niewzruszona marginalizuje tworzącą się na jej oczach sytuację. – Próba podjęcia referendum na rok przed wyborami jest awanturą polityczną – mówiła w wywiadzie. Prawdziwy powód, dla którego warszawiacy chcą referendum, jest następujący: Gronkiewicz-Waltz jest albo złym menedżerem, albo największym pechowcem w Warszawie.

Skala wykrywacza:

1. przesada

2. gruba przesada

3. manipulacja faktami

4. kłamstwo propagandowe

5. ordynarne kłamstwo

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej