Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

WyLOT z kryzysu

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę umożliwiającą sprzedaż większościowego pakietu akcji Polskich Linii Lotniczych LOT, otwierając tym samym drogę do prywatyzacji narodowego przewoźnika.

Możliwość sprzedaży akcji należących do Skarbu Państwa ma poprawić pozycję negocjacyjną. Resort chce, by po sprzedaży LOT zachował markę i port przesiadkowy w Warszawie. Życzyłby sobie również, żeby właściciel miał siedzibę w Polsce i płacił tu podatki.

Prywatyzacja rozwiązałaby problemy finansowe LOT, który już w 2012 r. wystąpił do ministra skarbu o zapomogę w wysokości w sumie 1 mld złotych. Akcjonariuszami PLL LOT są: Skarb Państwa, który ma 67,97 proc. akcji spółki, TFS Silesia – 25,1 proc., pozostałe 6,93 proc. należy do pracowników.

—kek

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO