Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Rodzinne sekrety

Marta Mardosz

Lauren Willig znana była dotychczas z romansów osadzonych w czasach napoleońskich. Tym razem autorka opisuje wydarzenia od czasów edwardiańskiego społeczeństwa przez farmy kawy w Kenii aż po nowoczesny Manhattan.

Lauren Willig,
Ashford Park,
Amber

Clementine Evans, prawniczka, uczestniczy w 99. urodzinach swej ukochanej babci Addie i przypadkowo odkrywa rodzinną tajemnicę. W wieku 34 lat Clemmie ma wrażenie, że jej życie to tylko 70-godzinny tydzień pracy i nieudane narzeczeństwo. Zaintrygowana historią swojej babci czuje, że musi dowiedzieć się prawdy. Próba wyciągnięcia informacji od matki okazuje się niezwykle trudna. I jak to w ogóle możliwe, że przyrodni brat Clemmie wie więcej o historii rodziny niż ona sama? Rodzice Adeleine Gillecote umierają w 1906 r., kiedy ma ona zaledwie sześć lat. Zostaje przygarnięta przez rodzinę ojca i dorasta w arystokratycznym domu ciotki i wuja w Ashford Park. Choć wychowywana razem z kuzynostwem, Addie nigdy nie pozbyła się łatki ubogiej krewnej. Mimo to jej najlepszą przyjaciółką od samego początku jest kuzynka Bea, która bierze Addie pod swoje skrzydła i chroni ją przed matką, czym zdobywa jej miłość i wierność. Dziewczynki rosną i doświadczają uroków życia angielskiego społeczeństwa. Ale kiedy między kuzynkami pojawia się mężczyzna, wydaje się, że lojalność dobiegła końca.

Podczas lektury można śmiało wykorzystać kinowe wizualizacje „Pożegnania z Afryką", ale „Ashford Park" to dużo więcej.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy