Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tablet zamiast telewizora

Agnieszka Niemojewska

Nie potrzebujemy już srebrnego ekranu, by oglądać ulubione filmy czy seriale. Wystarczy dostęp do sieci

Co więcej – nie musimy już tracić czasu i pieniędzy na wypożyczanie DVD. Dziś nawet w Polsce powoli, ale nieodwracalnie rolę telewizora czy odtwarzacza DVD przejmują komputery i wszelkie inne urządzenia z dostępem do internetu. W sieci znajdziemy najciekawsze programy telewizyjne, klasykę kina, popularne seriale, dokumenty. Oferta obejmuje wszystkie grupy wiekowe odbiorców (nawet dzieci) o zróżnicowanych zainteresowaniach. A wszystko to za darmo lub za niewielką opłatą – maksymalnie 11 zł, czyli nie więcej niż za wypożyczenie DVD, i tylko w przypadku nowości (zwykle opłaty można dokonać za pomocą esemesa wysłanego pod wskazany na stronie numer). I całkowicie legalnie, bez pirackiego „chomikowania" ...

Dzięki usłudze VoD (od ang. Video on Demand, czyli wideo na żądanie) możliwy jest szeroki dostęp do zasobów stacji telewizyjnych i wypożyczalni (w Polsce zarówno telewizja publiczna, jak i największe stacje komercyjne mają w swojej ofercie taką usługę). W ostatnich paru latach w Polsce powstało kilka ważnych serwisów internetowych udostępniających omawiane treści. Oto najciekawsze z nich.

Iplex.pl

Iplex.pl zadebiutował na rynku w lutym 2008 r. Znajdziemy tu zarówno kinematografię polską, jak i światową. Można w nim także zobaczyć wybrane filmy, które nie będą pokazywane w polskich kinach. Iplex.pl to również szansa dla tych, którzy mają utrudniony dostęp do tradycyjnego kina i nowości filmowych. Część seansów pokazywana jest w jakości HD. Filmy zagraniczne wyświetlane są z oryginalną ścieżką dźwiękową i polskimi napisami.

Od lutego 2010 iplex.pl, jako pierwszy tego typu serwis w Polsce, udostępnia swoje usługi całkowicie za darmo. Użytkownicy mogą więc oglądać pokazy filmowe w bardzo dobrej jakości, legalnie i bez ponoszenia jakichkolwiek opłat. Serwis finansowany jest z dochodów z reklam. W ofercie iplex.pl znalazły się filmy pochodzące zarówno z repertuaru komercyjnego, jak i ambitnego. Rozszerzono ofertę o materiały podróżnicze, przyrodnicze, his-toryczne, a także bajki i kabarety. Iplex to także partner przeglądów i festiwali filmowych, np. Sputnik, Planete Doc Review – ich repertuar dostępny jest na stronie również w trakcie trwania imprez.

Usługa działa na wszystkich przeglądarkach w systemach operacyjnych Windows i MacOSX. Jakość transmisji automatycznie dostosuje się do prędkości jego łącza, a serwis w przypadku korzystania z przeglądarki Internet Explorer 8 i wyższych wersji nie wymaga instalowania żadnej aplikacji na komputerze użytkownika.

Ipla.pl

Użytkownikom systemów operacyjnych Windows Ipla.pl umożliwia  korzystanie z transmisji online z rozgrywek sportowych, w tym Ligi Mistrzów UEFA, Ligi Europejs-

kiej UEFA, Plus Ligi, zawodów w piłce ręcznej i wielu innych. Znajdziemy tu także telewizyjne programy rozrywkowe – np. „Światowe rekordy Guinessa", „Jak oni śpiewają". W sumie dostępnych jest kilkadziesiąt tego typu propozycji.

Ipla.pl oferuje również kilkadziesiąt znanych seriali, w tym setki odcinków „Świata według Kiepskich", wszystkie odcinki „Włatców Móch" czy „Falę zbrodni" i „Ekipę". Łącznie dostępne są tysiące odcinków seriali, zarówno obecnie emitowanych na antenie telewizji z grupy Polsat, jak i archiwalnych produkcji.

Bogata baza materiałów VoD zawiera kilkadziesiąt tysięcy plików, w tym powtórki meczów, programów i seriali telewizyjnych, wiadomości i koncertów. Znaleźć w niej można produkcje telewizji Polsat, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Play, Polsat Cafe, Polsat News, TV 4 oraz partnerów ipla, jak EMI, Cartoon Network, 4fun.tv czy wedding.tv.Ipla.pl posiada własną redakcję internetową tworzącą także unikalne treści wideo niedostępne w stacjach telewizyjnych czy w serwisach internetowych.

Cineman.pl

Cineman.pl to uruchomione w grudniu 2007 r. pierwsze kino internetowe w Polsce, umożliwiające oglądanie filmów online w ramach usługi VoD. Filmy z repertuaru Cineman.pl można obejrzeć o dowolnej porze dnia, przez siedem dni w tygodniu, za niewielką opłatą: od 4 do 7 zł, a w tzw. pakiecie – nawet poniżej złotówki. Jak możemy przeczytać na stronie – wszystkie są dostępne tylko na terytorium Polski i zabezpieczone zgodnie ze światowymi standardami systemem licencji cyfrowych Microsoft Digital Rights Management.

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej