Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Świat wiedzy

Rafał Otoka-Frąckiewicz

W czwartym odcinku poradnika dla początkujących internautów pokażemy, jak szukać informacji w sieci

6. Wyświetla się pasek Google, w którym możemy wpisywać poszukiwane przez nas słowa, definicje czy tematy. Po zakończeniu konfiguracji dotknięcie przycisku zawsze będzie skutkować wyświetleniem tego właśnie paska.

7. Można umieścić wyszukiwarkę Google bezpośrednio na ekranie głównym naszego tabletu. W tym celu dotykamy przycisku  a następnie napisu WIDŻETY  [A] w lewym górnym rogu ekranu.

 

8. Wyświetla się lista dodatków, które możemy umieścić na ekranie głównym naszego tabletu. Możemy ją przewijać w prawo i lewo, poruszając palcem przytkniętym do ekranu.

9. Odnajdujemy dodatek o nazwie „Wyszukiwarka Google". Przytrzymujemy go dłużej palcem i czekamy, aż wyświetli się ekran główny tabletu. W tym momencie przeciągamy palcem wybrany dodatek w dowolne miejsce na ekranie i puszczamy. Od tej pory zawsze będzie się wyświetlał we wskazanej pozycji.

Zarówno ten element, jak i wszystkie inne znajdujące się na ekranie możemy przesuwać, przytrzymując je dłużej palcem i przemieszczając po pulpicie tabletu.

10. Elementy znajdujące się w głównym oknie naszego urządzenia możemy oczywiście usuwać. W tym celu należy przytrzymać je dłużej palcem i przeciągnąć do ikony  umieszczonej w górnym lewym rogu pulpitu.

Korzystanie z Google

Wyszukiwanie informacji w internecie jest bardzo proste. Możemy w tym celu skorzystać z klawiatury ekranowej bądź z... własnego głosu. Poniżej pokazujemy, jak skorzystać z obu możliwości.

1. Dotykamy ikony  lub paska Google umieszczonego na pulpicie tabletu.

2. Wyświetla się pasek wyszukiwarki. Dotykamy go, uruchamiając w ten sposób klawiaturę ekranową. Wpisujemy hasło, które nas interesuje, na przykład „Zygmunt III Waza". Już pierwszy wpisany wyraz uruchomi opcję podpowiedzi kierujących do haseł pokrewnych.

3. Jeśli poszukiwana fraza znajduje się w podpowiedziach [B], dotykamy jej palcem w celu wyświetlenia wyników wyszukiwania. Jeśli nie, wpisujemy ją w całości.

4. Wyświetla się lista linków, którą możemy przewijać w górę i w dół. Interesujący nas odnośnik wybieramy dotknięciem palca.

5. Uruchamia się przeglądarka internetowa, a w niej strona z poszukiwanymi przez nas informacjami. Prawda, że proste?

6. Jak wspomnieliśmy, możliwe jest też wyszukiwanie informacji za pomocą głosu. W tym celu na ekranie głównym bądź pasku Google na pulpicie tabletu dotykamy ikony

Starając się mówić jak najwyraźniej, wypowiadamy poszukiwaną frazę.

7. Tablet rozpoznaje nasze słowa i zaczyna wyszukiwać dane. Jak widać na ekranie, popełnia czasem błędy w pisowni.

Efekt, czyli wyświetlona lista linków, najczęściej jest jednak bardziej niż poprawny. Jeśli tak się nie stanie, powtarzamy czynności z poprzedniego punktu, starając się jak najwyraźniej wypowiadać dane słowo.

1 2
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe

Wojciech Romański

W smoczym kręgu