Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Ireneusz Szelag, szef Wojskowej Prokuratury Okregowej w Warszawie

Mowa nienawiści

Rafał Otoka-Frąckiewicz

Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, napuścił policję na kibiców Śląska Wrocław protestujących przeciw wizycie w ich mieście eksstalinowca Zygmunta Baumana. To akurat żadna sensacja, wszyscy o tym gardłują od ponad tygodnia.

Nie musi się z nią zbytnio spieszyć. Jak się ze zdziwieniem dowiedziałem, jeden z moich redakcyjnych kolegów nadaje się do tego lepiej od samego Sienkiewicza. Był ponoć weryfikatorem WSI i spać po nocach nie może, bo wciąż budzi go sen, w którym upada rząd Tuska, dzwoni do niego Antoni Macierewicz i mówi: „panie Pietrzak, chodź no pan zweryfikować ABW". Osobiście jestem za ziszczeniem się jego snów. Może wreszcie ktoś zajmie się sprawą rzeczonego Brunona, który za frajer siedzi w psychiatryku.

Cicho jak makiem zasiał jest wokół wizyty Aleksandra Kwaśniewskiego w Elblągu. Pojechał tam wspierać Europę Plus, a konkretnie Ruch Palikmiota i jego kandydatkę na prezydenta miasta. Efekt wizyty duszpasterskiej był taki, że przed jej rozpoczęciem biedna kobieta miała blisko 8 proc. poparcia, po wyjeździe Słońca Filipin spadło jej zaś do poniżej pięciu, a w finale żaden z członków Ruchu nie wszedł do władz miasta. No, aż nie mogę się doczekać wyborów do europarlamentu.

Hanna Gronkiewicz-Waltz za nic ma doświadczenia byłego prezydenta. W końcu jest prezydentem urzędującym i ciągle wierzy, że lud Warszawy ją kocha, a parszywe sondaże to efekt spisku mediów, pisowców i cyklistów. Wpadła więc na genialny, jak to zwykle w jej przypadku, pomysł i zamierza osobiście przejść się po mieszkańcach i opowiadać im o gospodarce śmieciami. Uczulam warszawiaków, żeby na pukanie, sepleniący głos i dźwięk zgniatanych puszek nie reagowali spuszczaniem psów. To nie bej żebrzący o wsparcie, to pani prezydent licząca na głosy.

Wieści z zagranicy. Anglicy, którym od czasu „incydentu" z uciętą głową brytyjskiego żołnierza spalono ponad tuzin meczetów (Ktoś o tym pisał w Polsce? Nie? Dziwne) postanowili dać opór narastającej przemocy. Jak postanowili, tak zrobili i zamknęli granice dla islamistów. Wróć. Zapomniałem, że żyjemy w Epoce Rozumu. Zamknęli granice dla działaczy antyislamskich i proizraelskich. Logiczne, prawda?

Kompletnie nielogiczne jest zaś, że Żyd, który w toalecie nieopodal jerozolimskiej Ściany Płaczu pokrzykiwał w trakcie wydalania „Allah Akbar", dostał serię kulek przez zamknięte drzwi od izraelskiej ochrony. Sami państwo powiedzcie, czyż nie jest absurdalne, że zginął za profanację świętych dla islamu fraz?

Kończąc, powrócę na chwilę do kwestii wizyt Zygmunta Baumana na uniwersytetach we Wrocławiu i Poznaniu. Jakieś 30 lat temu punkowy zespół The Clash nagrał utwór, w którym opisywał degrengoladę młodych ludzi. Zachłyśniętych wolnością, pozbawionych wiedzy o świecie, bawiących się w najlepsze, nie zwracających uwagi na niuanse. W tekście padło stwierdzenie, że gdyby Adolf Hitler przybył do miasta, wysłaliby po niego limuzynę. W końcu to znany człowiek, a znani ludzie muszą być fajni.

1 2
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość