Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Zatrzymanie dzialaczek organizacji Femen domagajacych sie ukarania zabojcow 18-letniej Oksany Makar (przed Prokuratura Generalna w Kijowie)

Homomafia trzęsie Kijowem?

Michał Kozak

Dziewiętnaście lat po tajemniczej śmierci syna ukraiński polityk oskarża władze o „kryszowanie” homoseksualnej mafii

Skończysz jak twój syn

Taburianski kandydował w zeszłorocznych wyborach parlamentarnych jako kandydat niezależny w Dniepropietrowsku. Szefem administracji obwodu był wówczas obecny wicepremier ukraińskiego rządu Aleksander Wiłkuł, związany od lat z Rinatem Achmetowem – donieckim oligarchą ze „specyficzną" przeszłością. – Chciałem wybudować w Dniepropietrowsku nowe osiedle mieszkaniowe. Przychodził do mnie przedstawiciel gubernatora z propozycją nie do odrzucenia – jeśli oddam połowę udziałów, dostanę zgodę, jeśli nie, to zablokują mój projekt. Powiedziałem, że nic nie dostaną, a jeśli tylko zostanę wybrany do parlamentu, opowiem o tym publicznie w obecności prezydenta Janukowycza, który w swoim programie miał budowę miliona mieszkań. Usłyszałem w odpowiedzi: „Jeśli to, suko, zrobisz, to zaryjemy cię w ziemi koło twojego syna" – opowiada Taburianski.

Czy nie boi się, że teraz, gdy ujawnił szokującą wiedzę na temat politycznego światka Kijowa, może rzeczywiście podzielić los syna? – Zabijają za to, że jest się posiadaczem sekretu, a ja wszystko spisałem i ujawniłem. Dlatego nawet gdyby spróbowali, nic im to nie da – mówi Taburianski.

1 2 3
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość