Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Tajemnice XX wieku

Krzysztof Galimski

Jeśli ktoś lubi historię najnowszą, to piąta część „Zakazanej historii” jest w sam raz dla niego

Leszek Pietrzak
Zakazana historia 5
Penelopa

W książce Leszka Pietrzaka czytelnik znajdzie skondensowaną wiedzę na wiele tematów, które w oficjalnej historiografii są skrzętnie pomijane albo całkowicie nieobecne. Na przykład dowie się, czy Hitler rzeczywiście doszedł w sposób zgodny z prawem do władzy w Republice Weimarskiej. Przeczyta także sporo na temat kolaboracji Żydów z Niemcami w czasie II wojny światowej oraz pozna prawdziwą historię powstania w warszawskim getcie. Będzie mógł także przeczytać o najbardziej spektakularnych i niebezpiecznych akcjach żołnierzy wyklętych, które świetnie nadają się na scenariusze filmów kina akcji. Pozna też meandry narodzin III RP, o których nadal nie można przeczytać w oficjalnej historii. Ale poza tym będzie mógł sporo się dowiedzieć na temat tego, jak dzisiaj Rosjanie i Niemcy fałszują historię, i to nie tylko własną. Wszystkie te niezwykle interesujące tematy zostały właśnie przedstawione w piątej części „Zakazanej historii".

Ale mało tego. Zostały opisane przez zawodowego historyka, a zarazem analityka, który zrobił naprawdę wiele, aby jego przekaz był czytelny i mógł trafić do każdego. Czyta się to niezwykle łatwo, wręcz chłonie. To lektura, którą można spokojnie się zająć w drodze do pracy, w kawiarni czy też wieczorem w domu, poszukując chwili odprężenia.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?