Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Mono drama w stereo

Grzegorz Benda

Katarzyna Figura odtwarza postać Kaliny Jędrusik

Odważna jak... Katarzyna Figura, bo podjęcie się tej roli wymagało dużej odwagi i po raz kolejny wystawienia się na ostrza krytykantów. Czy się udało? „Kalina" to teatralny monodram, ale w konwencji bardzo... filmowej. Pojawiają się w nim męskie głosy: głos Gomułki odtworzył Krzysztof Dracz, a jako Stanisław Dygat dialoguje z bohaterką Piotr Fronczewski. Świetne jest tło muzyczne, za które odpowiada Maria Rumińska, córka Zbigniewa Namysłowskiego, więc jest jak za tamtych lat, jazzowo, i pojawia się jego saksofon. Okrasą są też starannie dobrane piosenki. Scenografia? Skromna i wyważona w swej czerni i bieli, z... telefoniczną niespodzianką.  No i przede wszystkim jest tu... Figura Jędrusik!

A Kalina Jędrusik? Być może zaśpiewałaby „Nie, nie budźcie mnie, śni mi się tak ciekawie. Jest piękniej w moim śnie niż tam na waszej jawie". Obudzili.

1 2
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO