Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Trwam na multipleksie

TV Trwam otrzyma w końcu miejsce na cyfrowym multipleksie. Kontrolowana przez rządzącą koalicję Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ugięła się i uznała prawo stacji kierowanej przez o. Tadeusza Rydzyka do otrzymania koncesji.

Decyzję Rady poprzedziły wielkie demonstracje poparcia dla toruńskiej telewizji oraz tysiące listów i petycji. Ta olbrzymia mobilizacja była spowodowana pierwszą decyzją KRRiT, która w poprzednim konkursie odmówiła stacji przyznania miejsca w cyfrowym paśmie, jako że miała „nie gwarantować sfinansowania inwestycji". Ten werdykt wzbudził olbrzymie kontrowersje, gdyż akceptację dostały wnioski nadawców, którzy nie byli w stanie pokryć koniecznych opłat. – Uważam, że jest to zwycięstwo ludzi, którzy stoczyli batalię o prawo do oglądania TV Trwam i do pluralizmu w mediach – skomentowała Elżbieta Kruk, była przewodnicząca KRRiT.

—kg

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy