Zabezpiecz się
Jak zapewnić bezpieczeństwo informacjom znajdującym się na naszym tablecie
10. Pierwsza z propozycji to „Wzór". Wybieramy tę opcję, uruchamiając tym samym okno konfiguracji.
Przeciągamy palcem po punktach na ekranie i tworzymy wzór znany jedynie nam. Oczywiście może, a nawet powinien on być bardziej skomplikowany niż ten zaprezentowany na naszym przykładzie. Następnie dotykamy przycisku „Dalej" i powtarzamy wzór, który narysowaliśmy w poprzednim oknie. Kiedy to zrobimy, dotykamy opcji „Potwierdź".
11. Wyświetla się okno informujące o prawidłowym zakończeniu konfiguracji. Dotykamy przycisku „OK".
12. Do zabezpieczenia tabletu możemy użyć jeszcze dwóch sposobów. Dotykamy ponownie opcji „Blokada ekranu"
13. Z wyświetlonych opcji wybieramy „Kod PIN" [E].
14. Za pomocą klawiatury ekranowej wpisujemy czterocyfrową kombinację mającą zabezpieczyć nasz tablet, a następnie dotykamy przycisku „Dalej".
15. W kolejnym oknie ponownie wpisujemy podane przez nas cyfry i dotykamy przycisku „OK".
16. Pozostaje jeszcze jedna możliwość zablokowania naszego sprzętu. Jest nią po prostu hasło. Żeby je ustanowić, ponownie wybieramy opcję „Blokada ekranu", a potem „Hasło".
17. Za pomocą klawiatury ekranowej wpisujemy wymyślone przez nas hasło i dotykamy przycisku „Dalej".
W kolejnym oknie powtarzamy nasze hasło i dotykamy „OK". Tym samym zakończyliśmy konfigurację wszystkich zabezpieczeń tabletu.
18. Możemy jednak jeszcze bardziej utrudnić nieuprawnione użycie naszego sprzętu. W uruchomionej w punkcie 4. zakładce z ustawieniami dotykamy opcji „Blokuj automatycznie". Z wyświetlonej listy wybieramy czas, po którym nasz tablet ma zażądać podania hasła lub wzoru dostępu.
Dzięki tej możliwości urządzenie przejdzie w stan czuwania, gdy nie będziemy z niego korzystać. Osoba, która będzie chciała go użyć, natrafi na ekran z żądaniem autoryzacji. Czas czuwania powinien być zatem jak najkrótszy. Pamiętajmy jednak o własnej wygodzie. Blokada tabletu kilka sekund po wykonaniu przez nas ostatniej czynności może być bardzo irytująca.