Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Bartlomiej Sienkiewicz, minister spraw wewnetrznych

Mowa nienawiści

Rafał Otoka-Frąckiewicz

Agnieszka Radwańska pokazała się światu, jak Bóg ją stworzył, czym wywołała furię środowisk prawicowych.

Kontynuując temat upadłych bożków, należy odnotować reanimację Wojciecha Jaruzelskiego. „Spawacz" tak się ucieszył, że pamiętano o jego 90. urodzinach, że odrzucił kule, wózek inwalidzki, poszedł precz i przez dobrych kilka godzin trwał cud medyczny. Słaniający się na nogach starzec, którego od kilku lat toczy najbardziej podła odmiana raka, kładąca do grobu atletów, mało nie zatańczył przed publiką składającą się głównie ze styropianowych bojowników. Biedak chyba nie wiedział, że imprezę urządzono z obawy, że 13 grudnia nie będzie już z kim świętować.

Skoro już przy rytuałach jesteśmy, to w miniony piątek zakazano rytualnego uboju. Jak się okazuje, zabijanie zwierząt jest wyjątkowym okrucieństwem i należy je z całą stanowczością potępić. Tego samego dnia Sejm zawyrokował, że zabijanie Polaków na Kresach już takim wielkim problemem nie jest, a ponad 100 tys. naszych rodaków zarżniętych jak zwierzęta to żadne tam ludobójstwo.

Jak stwierdził Sławomir Sierakowski: „Odczepiłbym się od Ukraińców. Każdy kraj ma swój rytm w radzeniu sobie z własnymi winami". Ciekawe, że wydumane winy Polaków jakoś nie spotykają się z podobną pobłażliwością wodza Nowej Lewicy. Być może to kwestia smaku i wrażliwości artystycznej Sierakowskiego, jak bowiem dodał: „Nie jesteśmy lepsi od Ukraińców". Faktycznie, jesteśmy nawet gorsi. Na to, żeby za pomocą siekier, pił i wideł ukatrupić dziesiątki tysięcy ludzi, nigdy w naszej historii nie wpadliśmy. Cóż za typowy dla Polaków brak rozmachu i wyobraźni.

Nie lada wyobraźnią wykazał się za to Wiktor Bater, który stwierdził, że Rosjanie nie mają dylematów dotyczących stanu wojennego w Polsce: „Prawie wszyscy są tu przekonani, że generał Jaruzelski zapobiegł niemal wybuchowi III wojny światowej". Pomijając to, że Sowieci wkraczać do nas nie musieli, bo mieli tu od groma swojego wojska i marionetkowy rząd, odnotować należy, że po raz pierwszy w swojej historii Rosjanie są wdzięczni za to, iż nie musieli na nas napadać. No kto by pomyślał, że to tak pokojowo nastawiony naród.

Całe szczęście, że Rosja stała się pokojowym krajem. Na Amerykanów nie mamy chyba co liczyć. Kryzys, który ich dopadł, jest tak ciężki, że na imprezie z okazji 4 lipca w jankeskiej ambasadzie szampana pito po raz pierwszy z plastikowych kubków. Do tego wszystkiego gości częstowano hamburgerami, które wzbudziły w Radku Sikorskim takie emocje, że przepychał się do nich bez kolejki, nie zważając na potrącane po drodze persony. Zasmucony tym faktem wydawał się Adam Michnik, który pałaszował swoją bułę w samotności. Choć kto wie, może to nie postawa ministra spraw zagranicznych tak go przygnębiła, ale memy, które krążyły tego dnia w internecie. W jednym z nich padało pytanie: „Czemu Michnik tak lubi Ukraińców, Jaruzelskiego i swojego brata?". Odpowiedź była bardziej niż niesmaczna: „Bo zabijali Polaków". Podłość.

1 2
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej