Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Droga do Moskwy

Mateusz Pitas

Mam nadzieję, że ostatnie elbląskie wybory nie sprawią, że wkroczyliśmy na nową drogę i powyższy tytuł stanie się idealnym napisem na transparent, który porwie tłumy.

Na razie ten rewolucyjny slogan nie oznacza również, że „wiatr odnowy" zmienił kierunek, tylko jest to spolszczona nazwa francuskiego wina Chemin de Moscou.

Wino jest wytwarzane przez winnicę Domaine Gayda położoną niemalże u podnóża Pirenejów w rejonie francuskiego Roussillion (Langwedocja). Winnica w zasadzie na nowo powstała w 2004 r., jej właściciele Tim Ford i Anthony Record, przy udziale młodego, wyedukowanego winemakera Vincenta Chansault w ciągu kilku lat stworzyli winnicę, która powoli staje się wizytówką regionu. Główne założenia ich winiarskiego projektu to pasja połączona z tradycją, wspomagana przez nowoczesne technologie używane z poszanowaniem naturalnego środowiska. Mniej enigmatycznie: w winnicy uprawiane są tradycyjne szczepy winorośli (grenache, syrah, cabernet franc, cinsault, grenache blanc, viognier, sauvignon blanc), które najlepiej odzwierciedlają charakter regionu (gleba, klimat). Winnica jest organiczna, wina z linii Figure Libre posiadają odpowiednie certyfikaty, na pozostałe wina winnica jest w trakcie ich uzyskiwania.

Nazwa tytułowego wina ściśle wiąże się z wioską Brugairolles, w pobliżu której mieści się winnica. Z miejscowych, historycznych dokumentów wynika, że droga prowadząca do winnicy nazywana była drogą do Moskwy. Idealny chwyt marketingowy, pod którym znajdziemy starzone przez 21 miesięcy kupaż syrah, grenache, cinsault. Wino zostało uznane za jedno ze 100 najlepszych francuskich kupaży syrah.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej