Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Rafal Otoka-Frackiewicz

Mowa nienawiści

Rafał Otoka-Frąckiewicz

Nasz swojski Unabomber, zwany też Brunonem K., okazuje się nie lada bestią. Tak, to ten sam, którego gang składał się z tajniaków ABW. Do knucia, spisku, planów wysadzenia parlamentu oraz zaciukania Moniki Olejnik i udanego morderstwa teściowej prokuratura dołożyła mu nowe zarzuty.

Podobnie jak pewnemu Włochowi, który na wieść o tym, że jest śmiertelnie chory, poddał się eutanazji, nie weryfikując diagnozy. W trakcie sekcji okazało się, że groził mu jedynie katar. Niestety, swej decyzji nie mógł już zmienić.

W przeciwieństwie do głosujących na Tuska.

Wracając jednak do tłumaczeń rządu, odnotować należy, że OFE są chyba jakąś skarbnicą bez dna.

Z początkiem roku ich likwidacja miała uratować przed bankructwem ZUS, dziś się okazuje, że kasa ze zlikwidowanych OFE ma pójść na łatanie budżetu. Strach pomyśleć, co będzie za kolejne pół roku, kiedy okaże się na przykład, że OFE to taka sama wydmuszka jak bank Grobelnego.

Tymczasem w Berlinie rusza akcja „Ostatnia szansa". „Gazeta Wyborcza" z dumą umieściła tę informację na głównej stronie. Nie, nie chodzi o znalezienie samca feministkom drżącym przed klimakterium. Sprawa jest naprawdę poważna. „Akcja ma na celu złapanie i doprowadzenie przed sąd ostatnich żyjących nazistów, zanim umrą. Centrum Wiesenthala nie spodziewa się wielu zatrzymań, ale każde będzie zwycięstwem" – poinformowała „GW". Szybko jednak zlikwidowała możliwość komentowania owej informacji, a ją samą zdjęła z widocznego miejsca na swoim portalu. Powód? Zamiast deliberować o złych nazistach, czytelnicy zaczęli dopytywać, co z Jaruzelskim i Kiszczakiem.

Wspomniałem o nazistach? Podzielę się więc z Państwem pewnym spostrzeżeniem. Podczas popularnego ostatnio serialu o perypetiach jakiegoś księdza skłóconego ze swoim biskupem w temacie napletków ekspertem od spraw kościelnych był w mediach Jan Hartman. Skoro Hartman etatowo wypowiada się o Kościele, to w wypadku problemów gmin żydowskich – np. modnego ostatnio uboju rytualnego – powinien zabrać głos Leszek Bubel.

Agentką Watykanu okazała się Ligia Krajewska. I to nie byle jaką, tylko z chodami w zakrystii. Widząc ludzi zbierających głosy za odwołaniem Gronkiewicz-

-Waltz Hanny przed kościołem w Wesołej, wzburzyła się niebywale. Machając rękami i głos podnosząc nadmiernie, wygnać ich chciała z ziemi święconej, niczym Jezus kupców precz pognał z jerozolimskiej świątyni. Szloch jej i gapiów szyderstwa usłyszał proboszcz przechodzący przypadkiem z tragarzami niosącymi na plecach cierpienia owiec jego.

I rzekł: „Idźcie stąd, ludzie podli, tak by noga wasza bliżej niż metrów dwieście nie stanęła od drzwi Pana. Wiedzcie przy tym, że grzeszycie nieszczęśnie, gdyż siostra nasza Hanna serce i duszę oddała na rzecz odnowy swej w Duchu Świętym, a przyziemne tęsknoty ludu prostego za nic ma, jak i troski jego". Jak rzekł, tak i zrobili, oddalając się z listami swemi we wskazane przez człeka świętego miejsce. Spotkanie z nim jednak tak zapadło im w serca, że za znak je przyjęli i tłumaczą nim teraz zniechęcenie ludu Warszawy, który coraz mniej chętnie głosy swe za odwołaniem świętej Hanny oddaje, a grożące sromotą referendum ratować wspólnym kandydatem postanowić mieli. Tak rzecze podsłuch w sztabie referendalnym założon.

A wracając z niebios na ziemię, rzućmy okiem w wirtualną jej sferę, konkretnie zaś na Wirtualną Polskę, która została wystawiona na sprzedaż. Francuski Orange, obecny właściciel portalu, zamierza go spieniężyć z pomocą banku inwestycyjnego Rothschild,

a jednym z najpoważniejszych oferentów jest rosyjska firma mail.ru. Złośliwcy twierdzą, że jeśli transakcja dojdzie do skutku, portal zmieni nazwę na Wirtualna Rosja. Absurdalne, zwłaszcza że oryginalna nazwa w rękach Rosjan brzmieć będzie jak najbardziej adekwatnie.

1 2
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej