Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Twoja własna telewizja

Rafał Otoka-Frąckiewicz

Tablet jako telewizor? Czemu nie. Tablet jako stacja telewizyjna? Jak najbardziej

Stacje telewizyjne kolejny rok z rzędu tracą oglądalność. Czemu? Przyczyn jest wiele. Jedną z nich jest powolność w przekazywaniu informacji. W dobie internetu nawet najbardziej spektakularne wieści, które pojawią się rankiem, w południe są już dawno skomentowane przez czytelników i widzów przesyłających sobie opinie o wydarzeniach w sieci. Wieczorem nikt już o nich nie pamięta. Tymczasem tradycyjne telewizje najczęściej z kilkudniowym opóźnieniem prezentują tematy będące przebojami internetu. Inna sprawa to rzetelność mediów. Widz zainteresowany bieżącymi wydarzeniami częściej dostaje komentarz, a nie bezstronną informację. To musi zniechęcać. I zniechęca.

Myli się jednak ten, kto uważa, że oznacza to zmierzch telewizji jako takiej. Wręcz przeciwnie. W internecie, a konkretnie w serwisie YouTube, istnieją tysiące kanałów tematycznych i informacyjnych, które mają setki tysięcy oddanych widzów. Żeby daleko nie szukać, wskażmy najbardziej spektakularny przykład, jakim niewątpliwie jest Max Kolonko. Były amerykański korespondent TVP uruchomił swój własny kanał internetowy i pod względem oglądalności bije na głowę popularne programy telewizyjne. Widzów znudziła poprawność polityczna oficjalnych mediów i coraz częściej przenoszą się do sieci, wyłączając przy okazji telewizory. W internecie lawinowo powstają amatorskie kanały, w których swoją wiedzę prezentują emeryci, matki, ojcowie, naukowcy, wielbiciele gier komputerowych, lekarze, działkowcy. Stop. Łatwiej byłoby wymienić, kogo na YouTube nie ma.

Telewizor bez anteny

Ucieczka ze świata klasycznej telewizji jest prostsza, niż się wydaje. Poniżej pokazujemy krok po kroku, jak stworzyć nie tylko listę kanałów zgodnych z naszymi zainteresowaniami, ale i własną telewizję internetową.

1. Uruchamiamy tablet i po prawej stronie ekranu dotykamy ikony

2. Jeśli robimy to pierwszy raz, pojawi się okno, które zamykamy, dotykając przycisku „OK".

3. Wyświetla się lista proponowanych przez YouTube kanałów filmowych.

Przesuwamy ją palcem w lewo. W tej chwili możemy ją przewijać w górę i w dół w poszukiwaniu interesującego nas tematu.

4. Uruchamiamy wybrany film, dotykając ilustrującego go obrazka. W każdej chwili możemy go zatrzymać dotknięciem. W tym momencie wyświetli się także menu pozwalające na przewijanie filmu [A].

5. Jeśli film nam się spodobał, możemy dodać kanał, na którym jest wyświetlany, do listy ulubionych. W tym celu dotykamy ikony [B].

6. Wyświetla się menu.

Jeśli chcemy zapisać film w celu późniejszego obejrzenia, dotykamy opcji [C]. Jeżeli chcemy dodać film do ulubionych, wybieramy [D].

7. Za pierwszym razem wyświetli się ekran informacyjny. Jeśli dotkniemy przycisku „OK", stworzymy automatycznie swój kanał, do którego będziemy mogli dodawać własne filmy. Jeżeli taka możliwość nas nie interesuje, dotykamy przycisku „Anuluj".

8. Nasze ulubione filmy możemy katalogować według dowolnych kryteriów. W tym celu ponownie dotykamy opcji [B] i wybieramy opcję „Nowa playlista..." [E].

9. Otwiera się nowe okienko.

Wprowadzamy nazwę playlisty za pomocą klawiatury ekranowej [F]. Możemy ukryć daną kategorię przed osobami postronnymi, zaznaczając opcję „Prywatna" [G]. Po dokonaniu powyższych czynności wybieramy „OK", tworząc tym samym kategorię, do której możemy przyporządkować dowolny film z serwisu YouTube.

10. W taki sam sposób możemy stworzyć dowolną liczbę kategorii. Kiedy to zrobimy, znane już nam menu wyświetli się z dodanymi przez nas kategoriami. Wystarczy dotknąć jednej z nich, żeby dodać film.

11. Wracamy do głównego menu YouTube, dotykając ikony w lewym górnym rogu ekranu.

12. Wyświetla się menu tematyczne. Możemy je przeglądać, dotykając palcem poszczególnych kategorii. Każda zawiera mnóstwo filmów. Należy jednak pamiętać, że są to propozycje wynikające z popularności danych kanałów czy klipów filmowych. Nie zawsze przekłada się to na nasze zainteresowania. Czas więc skorzystać z wyszukiwarki.

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej