Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Tak się dobrze składa!

Grzegorz Benda

Obrodziło nam tego lata. Trwa nieprzebrany wysyp składanek muzycznych

Trudno sobie wyobrazić wakacje bez ulubionej muzyki. Czy to w drodze na nie, czy już w swym ukochanym, wybranym miejscu na ziemi. Muzyka nas od dawna osacza, ale przecież wcale przed nią nie uciekamy. Choć rynek fonograficzny ma się coraz gorzej, a walkę z piratami wciąż trudno uznać za wygraną, to czas letnich wyjazdów jest świetną porą dla tej branży, a najlepiej sprzedają się wtedy składanki (choć to w większości płyty podwójne, a więc droższe) specjalnie wybranych na ten czas beztroskich przebojów. Niektóre składanki, tak jak niektóre serie książkowe czy filmowe, to po prostu pewniaki.

Jednym z nich będzie na pewno płyta „Bravo Hits Lato 2013". Recepta jest prosta – to kompilacja najgorętszych przebojów ostatnich tygodni, najczęściej granych w stacjach radiowych. Wśród wykonawców są m.in. Ewelina Lisowska, Duke Dumont, Ewa Farna, Army Of Lovers, Alexandra Stan, One Republic, Rafał Brzozowski i Lana Del Rey.

Nie ustąpi jej zapewne składanka „Lato 2013" – nieskromnie, ale nie bez podstaw, zachęcająca do przygarnięcia 42 najlepszych piosenek na lato. Pop, dance, R 'n'B i rock. Sylwia Grzeszczak, One Direction, Ira, Alicia Keys czy Dido gwarantują dobrą zabawę.

Wielkie szanse ma pięciopłytowe wydawnictwo „100 Golden Latino Greats", gdzie znajdziemy aż 100 klasycznych i znów tak modnych latynoskich hitów, jak „Girl from Ipanema", „Mambo No. 5", „Macarena", „Besame Mucho", „La Cucaracha", „La Bamba" i „Guantanamera" w wykonaniu takich światowych gwiazd jak: John Coltrane, Miles Davis, Dean Martin, Astor Piazzolla, Amalia Rodrigues, Bob Marley, Billie Holiday, Duke Ellington, Ella Fitzgerald, Charlie Parker, Luciano Pavarotti, Andres Segovia czy Ray Charles. Zaśpiewają tu także Frank Sinatra, Nat King Cole i Louis Armstrong, których usłyszeć możemy także w nastrojowym repertuarze, pośród 25 innych nie mniej słynnych wykonawców na płycie „Here Comes Summer".

Jest też i coś od rodaków dla rodaków, „Lato polskiej piosenki". Na dwóch płytach znajdziemy największe wakacyjne przeboje w wykonaniu takich rodzimych gwiazd jak: Czerwone Gitary, Skaldowie, Wojciech Młynarski czy Marek Grechuta, ale nie zabraknie także przedstawicieli młodszego pokolenia, jak Kayah, Brathanki, Ania Wyszkoni czy Łukasz Zagrobelny.

Nie zapomniał o nas i Marek Sierocki, który przygotował kolejny album z serii „I love...". Tym razem mamy pokochać lata 90. Album otwiera Michael Jackson utworem „Black or White", a za nim cała plejada gwiazd: Dr. Alban, Britney Spears, Backstreet Boys, New Kids On The Block, Babyloon Zoo, Robert Miles, Carlos Santana i Sinead O'Connor.

Jest i muzyczna niespodzianka dla polskich fanów... gier! „Play to Play" zawiera utwory z gier wideo: wykorzystane w nich utwory, jak i instrumentalne, specjalnie do tych gier skomponowane. Znajdziemy tu utwory z tak popularnych gier jak seria „Grand Theft Auto", „Metal Gear Solid", „Burnout" czy „Forza Motorsport" oraz motywy muzyczne z „World of Goo", „Jack Orlando" czy też bijący rekordy popularności motyw z gry „Dead Island".

Dla wielbicieli biesiad przy grillu wysmażono „Grillove przeboje" (pewnie, że biesiadne), a dla tych, którzy zatęsknią za ekranem telewizora, przygotowano składankę najciekawszych piosenek telewizyjnego talent show „Voice of Poland 2", z Dorotą Osińską i Natalią Sikorą w rolach głównych.

O swoich słuchaczach nie zapominają też w wakacje stacje radiowe, a właściwie stacje... muzyczne, bo takich przecież u nas przytłaczająca większość. Wśród wielu tegorocznych radiowych składanek są: „Muzyka Radia Zet. Volume 5", „RMF FM Muzyka Najlepsza Pod Słońcem 2013" i „WAWA Lato 2013". Najliczniej prezentuje się Radio ESKA: „ImprESKA Vol. 14" oraz promujące audycje Radia ESKA ROCK płyty „Eska Rock Starter" i „Eska Rock Misie podoba" (misie też!). Polskie Radio przygotowało „Przeboje Jedynki" i oczywiście płytę z okazji kolejnej edycji „Lata z Radiem", a Radio Plus patronuje płycie „Upalne Letnie Granie".

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej