Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Turystyka w sieci

Agnieszka Niemojewska

Jeśli myślimy o wyjeździe na wczasy, a chcielibyśmy zaoszczędzić kilkaset złotych, poserfujmy najpierw po necie

Turystyka w internecie to nie tylko wirtualne biura podróży czy interesujące strony hoteli, ale też serwisy, które publikują treści lub udostępniają narzędzia dla szeroko rozumianego e-turysty. Nim wybierzemy się w drogę, zapewnijmy sobie tani i wygodny lot, sprawdzony hotel i auto, którym zwiedzimy wymarzoną, nieznaną okolicę.

wakacje.pl

Na stronie serwisu znajdziemy informację, że wakacje.pl to pierwszy portal turystyczny w Polsce z 11-letnim doświadczeniem w internecie. W swojej ofercie ma ponad 700 tys. wycieczek do 150 krajów. To jednocześnie ogromna baza hotelowa – w samej Polsce 10 tys. obiektów! Firmie zaufało blisko 300 tys. klientów, a na stronie swoje opinie przedstawiło 12 tys. internautów (co warto poczytać, by poznać najmocniejsze punkty oferty).

Na wakacje.pl znajdziemy naprawdę korzystne zniżki (np. „Tylko do 13.08 zniżki do 33% oraz pakiet gwarancji: najniższej ceny, niezmienności ceny oraz bezkosztowej zmiany rezerwacji. Rabat zawarty w cenie"; „Specjalna oferta dla Nowożeńców – nawet do 15% zniżki. Szczegóły u naszych Doradców"). Serwis oferuje także bony wakacyjne – jako uniwersalny pomysł na prezent dla najbliższych lub upominek od firmy (możliwość zamówienia i łączenia dowolnej liczby bonów).

eSKY.pl

To internetowy serwis turystyczny powstały w 2004 r., specjalizujący się w sprzedaży biletów lotniczych i systematycznie przekształcany w Internetowe Centrum Podróży oferujące również usługi turystyczne, takie jak: ubezpieczenia podróżne, hotele, wczasy krajowe i zagraniczne, bilety lotnicze dookoła świata, bilety czarterowe i bilety na koleje europejskie, wywoływanie zdjęć. Portal eSKY.pl wykorzystuje bezpośrednie kanały dystrybucji: strony internetowe oraz centrum telefoniczne.

Na stronie dodano szereg nowych funkcji – np. radar lotów czy mapę pozwalającą na dokładne określenie położenia lotnisk i hoteli. Stworzono rozbudowaną sekcję ze strefą porad. Użytkownicy mogą na niej znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania, które nurtują w czasie planowania podróży – od kwestii bezpieczeństwa, zdrowia i ceł, aż po sprawy związane z komunikacją na lotnisku.

Kiedy firma uzyskała mocną pozycję na rynku polskim, zaczęła inwestować za granicą. Obecnie na świecie funkcjonują jej trzy spółki córki – dwie w Europie (w Bułgarii i Rumunii) i jedna w Ameryce Południowej (Brazylia). W 2012 r. spółka eSKY. pl zajęła trzecie miejsce w kategorii „Big 5" rankingu (Deloitte) Technology Fast 50 Central Europe i wyprzedziła tym samym pozostałe polskie firmy. Kategoria ta przeznaczona jest dla dużych, szybko rozwijających się firm, które w ostatnim pięcioleciu odnotowały wyjątkowo wysoki wzrost, a w ostatnim roku podlegającym ocenie (2011) – minimalny wymagany poziom przychodów dla tej kategorii wynosił 25 mln euro (spółka eSKY. pl w ostatnich latach zwiększyła przychody aż o 476 proc.!).

jachcenawakacje.pl

Portal turystyczny jachcenawakacje.pl został stworzony dla wszystkich spragnionych wypoczynku, urlopu i wytchnienia od dnia codziennego. Serwis jest ściśle powiązany ze stroną na Facebooku: www.facebook.com/jachcenawakacje („lubi to!" blisko 360 tys. użytkowników), gdzie fani inspirują innych, wymieniając i opisując miejsca wymarzonych wakacji i podróży. To facebookowicze – poprzez zdjęcia, opinie i dyskusje – doprowadzili do powstania portalu, którego zadaniem jest realizacja wakacyjnych pragnień. Jachcenawakacje.pl współpracuje z renomowanymi biurami podróży, co daje gwarancję bezpiecznego wyjazdu.

Jak zarezerwować np. wczasy na Cyprze? Oto „droga do sukcesu" krok po kroku: 1. Znajdź swoje wakacje (czyli wymarzone miejsce, gdzie chciałbyś spędzić swój urlop, a przy okazji cena takiego wyjazdu jest na twoją kieszeń). 2. Zamów wycieczkę poprzez wyszukiwarkę lub Centrum Rezerwacji. 3. Potwierdź rezerwację, wypełniając odpowiednie rubryczki. 4. Podpisz przesłane dokumenty. 5. Dokonaj płatności. 6. Podsumuj rezerwację i potwierdź godziny odlotów.

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość