Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Rafal Otoka-Frackiewicz

Mowa nienawiści

Rafał Otoka-Frąckiewicz

"Tusk toruje drogę do władzy Kaczyńskiemu" – oznajmił światu Jarosław Gowin, przyłączając się do całkiem sporego chóru straszącego powrotem PiS do władzy i przypisującego partii Jarosława Kaczyńskiego nadludzkie moce.

Jednocześnie prokuratura odmówiła zajęcia się pracownikami Amber Gold, którzy namawiali naiwne staruszki do wejścia w złoty biznes. I słusznie. Jak mawiali starożytni Rzymianie: „Chcącemu nie dzieje się krzywda". Mógł plebs grzecznie czekać na emerytury z ZUS, a nie liczyć pieniądze z czary-mary. W sumie na jedno wychodzi, ale tak rozczarowanie przyszło już dziś, a mogli sobie ową przyjemność odłożyć w czasie.

Zauważyli Państwo, że przycichł nieco temat OFE, które miały być drugim filarem emerytalnym? A wiecie, że wypłynął filaru trzeciego, zwanego IKE? Oddajmy głos wiceminister finansów Izabeli Leszczynie: „III filar nie działa, jak powinien". Dodajmy do tego wypowiedź wiceministra pracy Marka Buciora: „Trzeci filar nie spełnił oczekiwań". Już wiemy, na czym stoimy? No to jak mawiał Rychu Peja: „wiecie, co z nim zrobić". Z filarem oczywiście, nie z ministrem.

Myli się jednak każdy, kto uważa, że bajzel, jakiego jesteśmy świadkami, jest li tylko polską przypadłością. Jak donosi Komisja Europejska, z tamtejszego budżetu w ramach „nadużyć finansowych" wyparowało blisko 400 milionów euro. Nic wielkiego się jednak nie stało, gdyż jak można przeczytać w tym samym raporcie: „Mimo że liczby te wydają się wyjątkowo wysokie, stanowią jedynie niewielki procent całkowitych dochodów i wydatków w budżecie UE". Poza tym, jak oznajmił komisarz do spraw zwalczania nadużyć finansowych Algirdas Szemeta, „Komisja wprowadza nowy wymiar walki z nadużyciami, który stanowić będzie poważny cios dla oszustów w całej Europie". Ani chybi na wieść o tym oszuści z wrażenia zanieczyścili zbroje.

Ale to i tak nic przy Hindusach. Tamtejsza armia przez pół roku obserwowała obiekty opisane przez wywiad jako „chińskie drony szpiegowskie". Poszło na to sporo kasy i chłopaki byli już gotowi zestrzelić wraże jednostki, kiedy się okazało, że bite sześć miesięcy wpatrywali się w Wenus i Jupitera. Niby zabawne, ale zważywszy, że Indie mają w swoim arsenale broń jądrową, jednak nieco niepokojące.

Nie mniej niepokojące wieści nadeszły z „Gazety Wyborczej". Ta poinformowała w zeszłym tygodniu, że z badań genetycznych rodziny Hitlera wynika, iż jego przodkami byli murzyni i Żydzi. Jeszcze trochę i „Gazeta" weźmie wodza III Rzeszy na sztandary multi kulti, a on sam zacznie się pojawiać na Paradach Równości razem z Romanem Giertychem, który swego czasu robił na łamach „Wyborczej" za dyżurnego oszołoma, a dziś bez zająknięcia został pełnomocnikiem Europejskiego Związku Żydów i ma się sądzić z naszym rządem w sprawie zakazu uboju rytualnego zwierząt.

Na koniec rzut oka do świata kultury i rozrywki. Młodzi konserwatyści po niebywałym sukcesie, jakim było usunięcie z akcji „Nie wstydzę się Jezusa" Agnieszki Radwańskiej, idą za ciosem. Tym razem na tapetę wzięli Radosława Pazurę występującego w sztuce, której „treścią jest pomysł zarabiania przez grupę bezrobotnym mężczyzn na wykonywaniu przed damską publicznością skrajnie erotycznego tańca, który zwany jest striptizem". Skrzyknięci w internecie purytanie domagają się wykluczenia Pazury z grona ambasadorów Jezusa i obłożenia go dożywotnim potępieniem. Poddaję młodym konserwatystom kolejnego osobnika, który złamał przykazania Boże. Niejaki Kaczyński swego czasu ukradł księżyc...

1 2
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE