Najnowsza interwencja Uważam Rze

Po co nam wybory?

Szanowna Redakcjo, w tzw. sezonie ogórkowym aktywność polityków i tematów, którymi żyje prasa, jest zdecydowanie mniejsza.

Z tym większym zainteresowaniem przyjęłam słowa naszego prezydenta (bez cienia wątpliwości mogę go nazwać Pierwszym Erudytą III RP) na temat nowej formy walki o polityczne stołki. Otóż zdaniem prezydenta walka przejawia się teraz w referendach. Muszę przyznać, że tak ciekawej koncepcji filozoficzno-społecznej chyba nie słyszeliśmy od czasów Karola Marksa (on coś wspomniał o walce klasowej). Nasz prezydent, którego intelekt i błyskotliwość wypowiedzi znane są już nie tylko w kraju nadwiślańskim, ale i za granicą, tworzy nowy trend myśli politycznej. Analizując dogłębniej słowa naszego prezydenta, możemy pójść krok dale: po co nam w ogóle wybory – przecież to przejaw jeszcze bardziej zaciekłej walki. Mam nadzieję, że prezydent wystąpi wkrótce z inicjatywą ograniczenia wyborów do niezbędnego minimum, a więc na przykład ogłoszenia, bez przeprowadzenia głosowania, że zwycięzcą została ponownie PO i będzie nam rządzić do końca świata i o jeden dzień dłużej. A my, Polacy, możemy wsiąść wówczas na rowery i rozkoszować się pięknem naszego kraju, organizując wycieczki na wały przeciwpowodziowe (wszak ścieżek brak, a z braku laku, to i...).

Marta Jaworska

Do i od redakcji: redakcja@uwazamrze.pl

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO