Najnowsza interwencja Uważam Rze

Śmieciowy biznes

Droga Redakcjo, od miesiąca żyjemy w pełni ekologicznym kraju, dbającym o środowisko naturalne i segregującym odpady.

Kilka tygodni temu pojawił się u was artykuł dotyczący biznesu śmieciowego, jaki zaczyna się kręcić po wprowadzeniu ustawy. Trudno nie zgodzić się z tezami artykułu, iż tak naprawdę na wprowadzeniu tego przepisu zarabiają znajomi królika. Gminy w większości przypadków nie radzą sobie z wywozem śmieci. Nie są odpowiednio przygotowane. Limitowane są worki na odpady. W jednej z podwarszawskich miejscowości mieszkańcy wszystko pakują do worków na szkło, bo innych zabrakło. Warto dodać, że na biznesie śmieciowym zarabiają nie tylko firmy, które wygrały przetarg na ich wywóz, ale również firmy, które wyprodukowały tony „ekologicznych" broszur, ulotek, plakatów. Nie mam pojęcia, gdzie w tym wszystkim jest troska o środowisko naturalne. Wiem jedno – moje rachunki za odpady wzrosły, a jakoś usług pozostawia wiele do życzenia.

H. Grześkowiak

Do i od redakcji: redakcja@uwazamrze.pl

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?