Najnowsza interwencja Uważam Rze

Oddajcie nasze pieniądze

Szanowna Redakcjo, chciałbym zwrócić Waszą uwagę na palący problem, a mianowicie postępowanie rządu Donalda Tuska wobec rodziców, którzy poznali się na (nie) możliwościach polskich nauczycieli i całego systemu szkolnictwa i postanowili wziąć edukację swoich pociech na własne barki.

Podjęliśmy z żoną decyzję, że wzorem naszych znajomych będziemy sami uczyć dzieci. Na pewno poradzimy sobie z tym o wiele lepiej niż pobliska szkoła, pełna nauczycieli rodem z PRL i takichż metod wychowawczych. Razem z żoną obłożyliśmy się zagranicznymi podręcznikami na temat homeschoolingu i od września ruszamy z kształtowaniem umysłów naszych bliźniaków.

Wiemy, że to musi kosztować. Zapłacimy nie tylko za podręczniki, ale też oddamy edukacji naszych dzieci czas, który w innej sytuacji pewnie wykorzystalibyśmy na pracę. To jednak nasze ryzyko, którego jesteśmy świadomi i które zdecydowaliśmy się ponieść. Nie rozumiemy tylko, dlaczego rząd ściąga z nas podatki na szkolnictwo. Skoro nasze dzieci z niego nie skorzystają, to chyba rządowi nie należy się od nas danina z tego tytułu?

Ba! Uważamy, że rządzący powinni nam wypłacać ekwiwalent pensji nauczycielskiej. Tym bardziej, że edukacja, jaką zapewnimy naszym dzieciom w domu, będzie pełniejsza, lepsza, a nawet szybsza niż tradycyjna. Szybciej wypuścimy dzieci na rynek pracy!

G. Szafranek

Do i od redakcji: redakcja@uwazamrze.pl

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez