Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Cena strachu

Marta Mardosz

Jako młode dziewczyny Sara i Jennifer stworzyły tak zwaną listę „Nigdy" – czego powinny unikać dla własnego bezpieczeństwa, od klęsk żywiołowych po gwałt i porwanie.

Koethi Zan,
Siła strachu,
Prószyński i S-ka

Aż pewnej nocy wsiadają do taksówki... która zabiera je do nieuniknionego piekła. Po latach niewoli i pobycie w „lochu" tylko trzy z czterech dziewczyn wychodzą z piwnicy, a ciało Jennifer nigdy nie zostaje odnalezione. Mija 10 lat, setki godzin terapii, zmiana tożsamości, stworzenie z mieszkania istnego Fortu Knox, a Sara nadal nie jest w stanie pozbyć się blizn psychicznych. Kiedy otrzymuje wiadomość, że jej porywacz stara się o zwolnienie warunkowe, odbiera to jako możliwość pomszczenia Jennifer. Walcząc ze swoimi fobiami w imię przyjaźni, Sara stara się dowiedzieć prawdy.

Pełna napięcia historia z każdą chwilą coraz bardziej wyostrza zmysły czytelnika. Do tego stopnia, że uważnie przysłuchujemy się skrzypieniu schodów prowadzących do piwnicy. Czuć wręcz ten dziwny ciężar w powietrzu, brud podłogi pod stopami czy swędzące robaki chodzące po ciele. Wzrok staje się mglisty, a wszystko wydaje się mieć odcień sepii. Kiedy opuszczamy piwnicę, jesteśmy w stanie poczuć, jak bardzo zniszczona została psychika młodych kobiet. Gdy Sara i Tracy próbują na własną rękę odkryć prawdę, fabuła wydaje się nieco chaotyczna. Jednak im bliżej końca, wszystko zaczyna się układać w jedną całość. A powrót do przerażającego miejsca pomaga zrozumieć, że nikt nie jest tym, kim się wydaje.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez