Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Wolnyrower.com.pl to blog, w ktorym znajdziemy m.in. dzial poswiecony podrozom, kacik rowerowego rodzica czy recenzje ksiazek z rowerami w tle

Lubimy dwa kółka

Agnieszka Niemojewska

Dowodem na to, że rower dołączył do grona naszych ulubionych gadżetów, są coraz ciekawsze strony w necie

Piszemy o nich i publikujemy zdjęcia naszych wypieszczonych dwóch kółek, wymieniamy się informacjami o najnowszych trendach designerskich i nowinkach technologicznych. Na najciekawszych stronach znajdziemy zapowiedzi rowerowych wędrówek (nie tylko po Polsce), najlepsze trasy – zarówno takie wyczynowe, górskie, jak i dostępne w mieście. Przede wszystkim zaś dowiemy się, jaki rower warto kupić, ile musimy za niego zapłacić i jakie dodatki są nam niezbędne, by bezpiecznie wyruszyć w trasę. Oto kilka propozycji stron, które warto odwiedzić.

wRower.pl

To największy w Polsce portal adresowany do przeciętnego rowerzysty. wRower. pl jest najstarszą w Polsce stroną o rowerach – istnieje od 1995 r. To także jedyne miejsce w polskim internecie, gdzie tematykę rowerową traktuje się tak szeroko. Wiele interesujących informacji znajdą tu nie tylko zagorzali entuzjaści sprzętowych nowinek, lecz także rowerzyści miejscy oraz pasjonaci leśnych, górskich szlaków. Czytelnicy otrzymają wyczerpujące informacje, m.in. odpowiedź na najczęstsze pytanie – „jaki rower kupić?", mogą zgłębić tematykę standardów sprzętowych (np. przerzutki, mechanizmy korbowe, osie suportowe), zapoznać się z drobiazgowym omówieniem zagadnień prawnych, a nawet przejrzeć wszystkie wydane w Polsce publikacje książkowe na temat jednośladów.

Dużo miejsca poświęcone jest również turystyce rowerowej – od przedstawienia najpiękniejszych tras rowerowych w Polsce i na świecie do praktycznych porad, jak przygotować się do wyprawy. Obszerne informacje i wskazówki zostały przygotowane przez jednych z najbardziej doświadczonych redaktorów, którzy na rowerze przejechali przez ponad 40 krajów na trzech kontynentach.

W 2012 r. ruszyła nowa odsłona portalu. Odświeżony design, rozbudowane treści i nowa funkcjonalność to tylko niektóre z licznych zmian. Znajdziemy tu także katalog zorganizowanych wypraw rowerowych, relacje z tych imprez, które już się odbyły, ciekawe trasy rowerowe. Portal wRower.pl nie zajmuje się sportem rowerowym – kolarstwem szosowym oraz maratonami rowerowymi.

wolnyrower.com.pl

Piszą o sobie tak: „Przyglądamy się rowerzystom w Krakowie i w miejscach, które odwiedzamy. Prezentujemy tych eleganckich, modnych, nieprzeciętnych... jednym słowem tych, którzy jakoś wyróżniają się z tłumu i przyciągną naszą uwagę. Piszemy też o czasie wolnym na dwóch kółkach, wycieczkach, wyprawach oraz wydarzeniach związanych z miejską kulturą rowerową. A o wszystkim bardzo wolno, bo rower to wolność, bo rowerem trzeba się delektować, rozsmakowywać w jeździe".

W blogu znajdziecie między innymi historię ruchu cycle chic, dział poświęcony podróżom, kącik rowerowego rodzica czy recenzje książek z rowerami w tle.

„Otwieramy nowy rozdział wolnego roweru pod tytułem rowerowa literatura. Bo cóż jest wolniejszego niż rowerzysta zaczytany w parku lub na łące? Nie ma najmniejszych ograniczeń do tego, co czytają rowerzyści, tutaj jednak skupimy się na książkach mniej lub bardziej związanych z naszym ulubionym środkiem lokomocji. Zatem głównym bohaterem prezentowanych książek będzie rower! Od beletrystyki z motywami rowerowymi, poprzez zapiski podróżników do praktycznych poradników. Zachęcamy również, abyście polecili książki, które można zaliczyć do literatury rowerowej" (np. „Dzienniki rowerowe" Davida Byrne'a).

facebook.com/kocham. swoj.rower

Motto strony brzmi: „Rower to zdrowie i szczęście". Naprawdę wielu internautów się z tym zgadza: ponad 202 tys. użytkowników „lubi to!", a 7,5 tys. osób „mówi o tym". Nie ma się co dziwić: miłośników dwóch kółek w Polsce nie brakuje. Wrzucają zdjęcia swoich rowerów (z różnymi pomysłowymi przeróbkami, np. z zamontowanym barkiem pod ramą!), filmiki pokazujące m.in., jak prawidłowo załatać dętkę, fotorelacje z Tour de Pologne Amatorów (wspierają Fundację Ewy Błaszczyk Akogo? i klinikę Budzik). Znajdziemy tu także foty designerskich modeli, np. Berealis Yampa XX1 za jedyne... 5549 dolarów!).

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej