Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

WSIO NATO

Stanislas Balcerac

CIA pomyliła Portugalię z Polską, a Pentagon pomylił Jaruzelskiego z Kościuszką i zatwierdził jednego z byłych szefów WSI na trzyletnią kadencję szefa akademii obrony NATO z siedzibą w Rzymie. Gdzie Rzym, gdzie Krym.

Generał Janusz Bojarski został wojskowym przedstawicielem w NATO we wrześniu 2010 r. Czy miał za zadanie koordynować śledztwo NATO w sprawie brzozy, która kilka miesięcy wcześniej wycięła w pień dowódców polskiego wojska? Generał Bojarski służył w młodości w jednostkach wojsk ochrony powietrznej PRL, w latach 2004–2005 był zastępcą szefa WSI ds. informacyjnych i współpracy międzynarodowej, a potem pełnił tam obowiązki szefa. Po sukcesie śledztwa smoleńskiego awans generała Bojarskiego w strukturach NATO jest zrozumiały. Tym bardziej że oferujemy NATO bardzo dużo. Mamy do wynajęcia nowoczesną bazę lotniczą w Modlinie, zakamuflowaną na pustym lotnisku cywilnym. Dysponujemy niewidzialnym okrętem wojennym – korwetą Gawron. Nasza armia testuje też nową tajną broń przeciwko talibom. Taktyczny ładunek 400 litrów alkoholu miał być wysłany samolotem z Balic do Afganistanu, niestety ktoś złamał tajemnicę wojskową i sprawa wyciekła do mediów. Ale najlepszą bronią jest informacja: za kilka milionów dolarów możemy wskazać Amerykanom, gdzie ukrywa się bin Laden.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Wojciech Romański

W smoczym kręgu