Najnowsza interwencja Uważam Rze

Temat numeru

Tusk idzie na wojnę

Jan Piński, Rafał Otoka-Frąckiewicz

Rząd prowokuje wybuch niezadowolenia społecznego, aby ograniczyć prawa obywatelskie

Tajne służby, głównie ABW i AW, wykorzystują prowokatorów na ogromną skalę. Zwykle są nimi osoby dość luźno związane ze służbą – jako tajni współpracownicy lub konsultanci – albo ludzie bez oficjalnej rejestracji, na których znaleziono haki. Wchodzą oni do pewnych środowisk (firm, organizacji, mediów) i inicjują nie zawsze zgodne z prawem działania. Po ich działalności nie ma śladu w papierach. Zawsze można ich wykorzystać do zatrzymań i oskarżeń. Zwykle przyznają się do winy, idą na układ z prokuratorem i... wracają do pracy. Wiele wskazuje na to, że tak było też w sprawie Brunona K. W internecie furorę robi zagadka: „Grupa terrorystyczna liczyła pięć osób, aresztowano jedną. Ilu agentów ABW liczyła grupa terrorystyczna?".

Bo jak inaczej wytłumaczyć to, że aresztowany został tylko jeden z pięciu członków „grupy terrorystycznej"?

1 2 3 4
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?