Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Mowa nienawiści

Rafał Otoka-Frąckiewicz

Za nami szczyt gospodarczy w Krynicy Górskiej, gdzie spotkali się władcy naszych pieniędzy, dumając, co z nimi zrobić, żeby czasem we łbach się nam nie poprzewracało z dobrobytu.

Kończąc temat listów od czytelników, dostałem też kilka pełnych oburzenia wynurzeń dotyczących poprzedniej „Mowy nienawiści", a konkretnie opisu amerykańskich działań zmierzających do uwiarygodnienia konfliktu w Syrii. Szanowni Państwo, to nie jest tak, jak Wam się wydaje. Osobiście uważam, że amerykanie, którzy wymyślili jazz, kreskówki, pop-art czy nakręcili „Ojca chrzestnego", mają pełne prawo bombardować, kogo im się żywnie podoba. Jednak niech nie obrażają mojej inteligencji i nie opowiadają bajek o demokracji i prawach człowieka.

Inna sprawa, że ciekawe jest, czy biorą pod uwagę, że kiedy już kompletnie zdestabilizują rejon Bliskiego Wschodu, miejscowi islamiści otoczą ze wszystkich stron Izrael i realne stanie się całkiem sporo scenariuszy. W tym powrót Narodu Wybranego do Europy. Chyba tak, skoro ten scenariusz całkiem na poważnie omawiany był podczas jednego ze spotkań w Krynicy, a tam chyba nie pojechali fantaści z rubryk z dowcipami.

USA i Rosja wydają się zresztą jednymi z ostatnich państw, które patrzą w miarę długodystansowo. Taka na przykład Unia Europejska dopiero na dniach odkryła, że likwidacja europejskiego przemysłu na rzecz rozbudowy sektora usług była błędem i należy jak najszybciej odwrócić promowany przez lata trend. Jeszcze kilka lat i brukselscy urzędnicy odkryją koło.

Podobne jak polskie Ministerstwo Środowiska, które odkryło właśnie, że Rosjanie skupowali licencje na poszukiwania w Polsce łupków nie po to, żeby ich szukać, lecz wręcz przeciwnie, żeby tego nie robić. No, zaprawdę trzeba było być nie lada geniuszem, żeby wiedząc, iż nasze łupki uderzą w rosyjski monopol na gaz, sądzić, że Kreml wysłał tu swoje firmy, by przyspieszyć kłopoty Rosjan.

Pozostając jeszcze chwilę w temacie naszych byłych zaborców, nadmienić należy, że nasze władze dokonały jeszcze jednego niesłychanie frapującego odkrycia. Otóż w wyniku prac i analiz okazało się, że Rosjanie mają w Brukseli swoich lobbystów, którzy opłacają wysokich urzędników unijnych. Czyż to nie szokująca informacja? Nie? No popatrzcie, a rządowi eksperci się zdziwili.

Skoro już wróciliśmy do naszego rodzimego ogródka, odnotować należy, że Janusz Palikot postanowił wejść w koalicję z Partią Demokratyczną. Co to? To eks-Unia Wolności, a wcześniej eks-Unia Demokratyczna. Generalnie jest to ekspartia i każdy, kto się do niej kiedykolwiek zbliżył, lądował na śmietniku historii. Pozostając w nadziei, że stanie się tak także z resztkami sił witalnych Palikota, mała dygresja czy – jak kto woli – analogia. Czy ktoś jeszcze pamięta powody, dla których Tadeusz Mazowiecki odszedł z Unii Wolności, dobijając ostatecznie swoje już wtedy ledwo dychające ugrupowanie? Otóż stało się tak w efekcie zbliżenia UW z Samoobroną. Dziś Leppera zastępuje Palikot i trudno nie odnieść wrażenia, że wąż czasu znów zaczyna pożerać swój ogon.

1 2
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO