Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Powiedzieli

W urodzinowy wieczór zostałeś w domu kompletnie sam. Zapaliłeś sobie choć świeczkę w muffinie?

Nie, bo nie jestem specjalnie przywiązany do takich rytuałów. Nie celebruję urodzinowych rocznic, bo traktuję czas dość abstrakcyjnie. (...) Skończyłem 38 lat, ale co to naprawdę znaczy? Każde kolejne urodziny nie są – w moim przypadku – żadną klamrą. Niczego nie zamykają. Nie robię z tego powodu żadnych podsumowań.

Myślisz bardziej o przeszłości czy o przyszłości?

Chciałbym więcej myśleć o tym, co tu i teraz, ale tak szczerze to jest to cholernie trudne, bo pamięć jest dziedziną, nad którą nie można właściwie zapanować, a marzenia wyprzedzają kalendarz i jednocześnie nadają sens temu, co robię. Wychodzi na to, że Wieczorek żyje w permanentnym konflikcie. Wierzę w sumę doświadczeń. (...) Nareszcie mogę wsiąść w auto i pozwolić sobie na chwilę niezależności. (...) Od dawna chciałem to zrobić, ale cały czas pracowałem. Powtarzałem sobie: „dobra, jak nie dostanę roli, idę na kurs prawka", ale ciągle tę pracę dostawałem i wszystko się odwlekało. Dziennikarze się ze mnie śmiali: „no, co z tym prawem jazdy, panie Krystianie?". A ja odpowiadałem: „no, wciąż jeżdżę na rowerze"!

Krystian Wieczorek dla „Grazii"

—wyb. ns

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?