Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Place realne wiekszosci ludzi na swiecie spadaja. Bogaca sie nieliczni

Zabić smoka

Piotr Ikonowicz, Janusz Korwin-Mikke

Od lewego

Piotr Ikonowicz

Przez wieki – począwszy od epoki oświecenia – ludzie wierzyli, że postęp naukowo-techniczny, ujarzmienie sił przyrody przyniosą im lepsze, łatwiejsze życie. Logika nakazywała przypuszczać, że skoro ludzi zastąpią maszyny, prace mechaniczne, monotonne, takie jak choćby powtarzanie przez wiele godzin tych samych czynności, zostaną wyeliminowane. Wciąż w zawrotnym tempie rośnie produktywność i wytwarzamy jako ludzkość więcej dóbr, niż potrzebujemy. Jednak inżynierii sensu stricto nie towarzyszy odpowiednia inżynieria społeczna. Zamiast skracania czasu pracy w miarę wzrostu umaszynowienia i komputeryzacji czas ten się wydłuża. Zamiast podwyższyć pensje po to, żeby ludzie mogli skonsumować rosnące ilości dóbr, jakie wytwarzamy, płace realne większości ludzi na świecie spadają. A zgodę na ten stan rzeczy wymusza się, utrzymując rosnącą armię bezrobotnych (bezrobocie strukturalne) gotowych podjąć się coraz podlejszych zajęć za coraz mniejsze wynagrodzenie.

Przeszkodą w racjonalnym wykorzystaniu owoców ludzkiego geniuszu jest ekonomia oparta na zasadzie maksymalizacji zysku. Garstka bogaczy posiada środki, których nigdy nie będzie w stanie zamienić na towary i usługi, a więc płace dla tych wytwórców. Pieniądze te są gromadzone i pozwalają krezusom na sprawowanie władzy nad ubożejącą większością. Są również pomnażane w drodze spekulacji, która rujnuje całe kraje i branże. Hodujemy na naszej planecie mastodonta, potwora z mikroskopijnym mózgiem i olbrzymim cielskiem, który rujnuje przyrodę i niszczy cywilizację. Ten potwór to kapitał finansowy. Wykroczył już poza granice suwerennych państw i nie da się „udomowić" żadną regulacją. Przeciwnie – to on zmienia rządy, wywołuje wojny, ustala międzynarodowe reguły gry, które pozwalają mu dalej rosnąć i destabilizować świat.

Miliony ludzi na całym świecie wychodzą na ulice i protestują przeciw władzy smoka. Czas, by jakiś rycerz w srebrnej zbroi wreszcie pozbawił go odrażającego łba. A wtedy zatkniemy go na końcu włóczni i będziemy żyć szczęśliwie.

Do prawego

Janusz Korwin-Mikke

Ludzie mieli zawsze pełno rozmaitych pomysłów – jedne drobne, inne rewolucyjne; jedne pożyteczne – inne zabójcze. Na przykład śp. Edward Jenner wymyślił szczepionkę przeciwko ospie, a piekłoszczyk dr Pol Pot wymyślił sobie wprowadzenie komunizmu w Kambodży...

Nowoczesna technika daje nam możliwości realizowania naprawdę wielkich zamierzeń. Niestety, również zbrodniczych. Za pomocą komputerów można w ciągu pięciu minut przekazać więcej głupstw, niż ludzkość popełniła przez pięć tysięcy lat.

Bill Gates np. wymyślił sobie, że należy ludzkość zredukować o 10 proc. albo nawet i o 15. Dlaczego o tyle, a nie o 25 proc. albo w ogóle? Niestety, nie wiemy. Nie wiemy też, o których ludzi jest za dużo? Może np. o Amerykanów? Podobno Gates zamierza tego dokonać za pomocą... szczepionek. Przy okazji mają one redukować płodność ludzi. I tu przykra wiadomość dla pana Gatesa: zredukuje to płodność wyłącznie zwolenników Gatesa, którzy potulnie będą się szczepić. Natomiast mniej „oświecona" część ludzkości zaszczepić się nie da i będzie się mnożyć jak króliki.

Głupota pana Gatesa polega na tym, że o liczbę ludności dba Matka Natura. Gdybyśmy w ogóle się nie szczepili, a zagęszczenie ludności byłoby za duże, to wybuchłaby epidemia, która zredukowałaby liczbę ludności. Jednak taka redukcja byłaby naturalna i pożyteczna – bo ginęłyby osobniki najsłabsze, najbardziej chorowite. Przy redukowaniu ludzkości metodą Gatesa – niekoniecznie...

Dawniej do „redukowania liczby ludności" służyły maczugi, potem miecze, potem kule, potem cyklon B... Jeszcze nikt do tej pory nie używał do tego celu szczepionek. Jednak, jak widać, wszystko przed nami.

Bill Gates pragnie zredukować nas o 10 proc. No, to liczymy – skalę redukcji: Czyngis-chan – 300 tys., dr Pol Pot – 2 mln, Adolf Hitler – 5 mln, Józef Stalin – 20 mln, Mao Zedong – 35 mln, Włodzimierz Lenin – 40 mln, Bill Gates – 680 mln ludzi.

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość