Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Sztuka na dużym ekranie

Grzegorz Benda

Wrocław nie zwalnia tempa. 4 października, dzięki współpracy z Kinem Nowe Horyzonty, rozpocznie się 2. Art Film, który jest częścią 6. edycji Avant Art Festiwal – pod hasłem „Rosja" – bogatej prezentacji awangardowej kultury rosyjskiej w dziedzinie teatru i performing arts, filmu, muzyki i sztuki.

Widzów czekają premiery rosyjskich teatrów: Derevo, Akhe oraz Teatru Praktika Iwana Wyrypajewa. Usłyszymy też perełki rosyjskiej sceny muzycznej: garażowe granie Sonic Death, elektrofolk Moa Pillar, kultowy Messer Chups i Benzo.

Natomiast Avant Art Film to okazja, by zobaczyć ikony światowej muzyki. 16 projekcji, przybliży nam sylwetki takich twórców jak Frank Zappa, Captain Beefheart („From Straight to Bizarre"), Scott Walker czy Iggy Pop, Lou Reed i David Bowie („Ziggy Stardust and the Spiders from Mars"). Będzie też okazją, by przyjrzeć się nowojorskiej scenie no wave i nurtowi zwanemu kinem transgresji („Blank City"), obejrzeć dokument o tak egzotycznym zjawisku, jakim jest afrykański punk rock („Punk z Afryki"). Nie zabraknie też kina rosyjskiego. W programie znalazły się m.in. groteskowy „Chapiteau Show" Siergieja Łobana czy „Faust" Aleksandra Sokurowa. Odbędzie się też cykl warsztatów komiksowych z udziałem rysowników z Polski i Rosji.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy

Wojciech Romański

W smoczym kręgu