Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Zaginiona rodzina

Marta Mardosz

W trzeciej odsłonie przygód szwedzkiego zespołu dochodzeniowego ds. zabójstw Krajowej Policji Kryminalnej niekoronowanym królem i głównym bohaterem opowieści jest Sebastian Bergman – psycholog sądowy i profiler.

Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt
Grób w górach
Czarna Owca

I to pomimo faktu, że jego osoba nie dodaje do dochodzenia nic, ani na jotę. Bergman nie odnajduje się w sytuacjach towarzyskich i jest całkowicie pozbawiony wyczucia. Jednak zupełnie inaczej się zachowuje, gdy na horyzoncie pojawia się kobieta. Każda znajomość kończy się w łóżku, a następnie Bergman przechodzi do kolejnego podboju. Diagnoza? Seksoholik! Ale należy pamiętać, że z każdym kolejnym tomem poznajemy go bardziej. W tej historii Sebastian pokazuje się również z innej, nowej strony – jako ojciec próbujący nawiązać kontakty z córką, która nie wie, że nią jest.

Oczywiście historia Sebastiana to tylko jeden z wątków „Grobu w górach". Dwie turystki przypadkowo odnajdują tytułowy grób. Podczas wykopów policja znajduje sześć ciał: cztery osoby dorosłe i dwoje dzieci. Dwie osoby dorosłe zidentyfikowano stosunkowo szybko, ale kim są pozostali? Wydaje się, że są rodziną, ale nie odnotowano zaginięcia rodziny w ostatnim czasie. I co ma z tym wspólnego Afganka, która próbuje się dowiedzieć, co stało się z jej mężem zaginionym w 2003 r.? Nawiązuje kontakt z dziennikarzem śledczym zainteresowanym jej historią, ale różnice kulturowe sprawiają, że na drodze do prawdy staje wiele przeszkód.

Powieść Hjortha i Rosenfeldta po prostu wciąga.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej