Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Otchłań miłosierdzia

pitu pitu

Czy w tym czystym i oczywistym, schludnym, wymytym i pozamiatanym świecie możliwy jest jeszcze w ogóle jakiś dramat?

Teoretycznie o zabijaniu wiemy wszystko. Dwudziestowieczne parowozy postępu przejechały nam tyle razy po sumieniach i wrażliwości, że już nie sposób epatować śmiercią opisaną wielkimi liczbami. Tak nam spowszedniały te metry sześcienne, wagony kolejowe i hektary zabitych, że nawet transmisja na żywo i w kolorze rowów wypełnionych ciałami w Bośni nie zakłócała nam przeżuwania kolacji.

Jeszcze czasem opowieść o śmierci osobnej, konkretnej, indywidualnej może nas zatrzymać na chwilę – nie żeby zaraz nami wstrząsnąć, bez przesady, mamy XXI wiek. Gdy śmierć gustownie sfotografować w ładnym świetle, to nawet możemy dać lajka na buniu.

Na pozór historia Nathana Verhelsta spełnia wszystkie warunki, by poruszyć. Ma osobną twarz i oczy, w które można spojrzeć na zdjęciu. Pamiętacie Nathana? Racja, przecież to było prawie dwa tygodnie temu – kto by pamiętał? Od tamtej pory przemknęło przez świat tyle ciekawostek.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE