Najnowsza interwencja Uważam Rze

Temat numeru

Kobiety kochają przedsiębiorczych

Jakub Wozinski

To biznesmen, a nie polityk, byłby idealnym mężem – wynika z badań przeprowadzonych wśród Polek

Kobiety znają się na rzeczy. Najnowsze badania pokazują, że aż 71 proc. Polek uważa zawód przedsiębiorcy za pożyteczny, a aż 27,3 proc. z nich wskazało przedsiębiorcę jako wymarzonego męża.

Na zlecenie Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej oraz Związku Przedsiębiorców i Pracodawców na przełomie września i października przeprowadzono badania na reprezentatywnej grupie Polek. Zespół pod kierownictwem prof. Dominiki Maison z Uniwersytetu Warszawskiego postawił sobie za cel zbadanie społecznego wizerunku przedsiębiorców i związkowców na tle innych grup społecznych, takich jak lekarze, politycy, urzędnicy, nauczyciele czy też prawnicy. Wyniki okazały się druzgocące dla polityków i związkowców oraz niezwykle korzystne dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą.

Mimo obecnych wciąż w mediach i kulturze stereotypów udzielone przez Polki odpowiedzi pokazują, iż przedsiębiorcy należą do najbardziej szanowanych zawodów. Lepszą ogólną oceną cieszą się tylko lekarze – 89 proc. respondentek uważa, że to bardzo pożyteczny zawód, a 71 proc. twierdzi, że osoby go wykonujące zasługują na szacunek. Przedsiębiorcy wypadli nawet lepiej niż żołnierze, nauczyciele czy też prawnicy.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Wojciech Romański

W smoczym kręgu