Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Wykiwał Romario

Janina Blikowska

Piotr O. spędził za kratkami sześć lat za oszustwa finansowe. Gdy wyszedł na wolność, nie zabrakło chętnych, by robić z nim kolejne interesy

Takiej kariery, pieniędzy i sławy może mu pozazdrość niejeden finansista. Piotr O. nie miał nic, a potem zdobył majątek wart miliony dolarów. Wszystko dlatego, że wmówił ludziom, iż pomnoży ich majątek i załatwi tani kredyt.

Jego życie to historia na doskonały film akcji. Pochodzący z Biłgoraja mężczyzna ma wykształcenie średnie, jest elektroradiologiem. Na początku lat 90. wyjechał z dziewczyną do Wielkiej Brytanii, gdzie spędził kilka lat. Potem już z żoną wrócił do Biłgoraja. Zajął się m.in. handlem papierami wartościowymi na giełdzie. Szesnaście lat temu po raz pierwszy zainteresowała się nim policja, gdy okazało się, że na podstawie sfałszowanych czeków wypłacił z konta Pierwszego Banku Komercyjnego w Lublinie ponad 22 tys. zł. Sąd skazał go na półtora roku więzienia w zawieszeniu.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?