Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Na Wegrzech bezdomni wypychani sa poza centra miast

Ruch Wujów (Dobrych...): Od lewego

Piotr Ikonowicz

Na Węgrzech parlament uchwalił, że bezdomny wznoszący sobie prowizoryczne schronienie popełnia wykroczenie, za które może iść do więzienia.

Wykroczenie karane więzieniem popełniają także ci pozbawieni dachu na głową Węgrzy, którzy ośmielą się przebywać czy spać w strefach wyznaczonych przez samorządy. To rodzaj nowego apartheidu, z tym że w RPA zakazywano pojawiania się w centrach miast czarnoskórym, a nie bezdomnym. Rząd Viktora Orbána przeprowadził też reformę szkolnictwa, która nakazuje uczniom przebywanie w szkołach do godziny 16, niezależnie od tego, czy w tym czasie odbywają się jeszcze jakieś lekcje. Młodzież, która złamie ten nakaz, będzie wyłapywana i odstawiana do domów. W szkołach wprowadzono policję szkolną, która ma uprawnienia do stosowania przemocy wobec uczniów. Szkołom i uczelniom odebrano wszelką autonomię; dzieci uczą się według jednego, centralnie opracowanego programu, który zawiera na przykład dosłowne treści, co nauczyciel ma mówić na temat rodziny. Wprowadzono obowiązkową naukę religii i elementów jednej ideologii: chrześcijańskiej, wykluczającej osoby niewierzące lub innych wyznań.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy