Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Rodzina da świadectwo

Paweł Zarzeczny

Prezydent ułaskawił Radosława Agatowskiego. Złodzieja rowerów. Wcześniej z odbywania kary zwolnił go sąd

Wszystko dlatego i tak błyskawicznie, bo Radek udawał idiotę. A właściwie to nie musiał, zdaje się, udawać. Jako wychowany w typowej polskiej rodzinie otrzymał typową edukację – chłop żywemu nie przepuści, ważne to „co je moje" itd., itp. Teraz należy się spodziewać zatem powszechnego wcielania się w matołów, także wśród sfer rządzących – tam zresztą aż tak bardzo udawać, zdaje się, nie potrzeba. To widać, słychać i czuć.

Na przykład nazywanie referendum hucpą – już jest przyznaniem się do debilizmu. Odmawianie partiom politycznym prawa do działań politycznych – jak wyżej. To w sferze polityki, a poza nią? Na przykład zakaz reklamowania OFE, które rzekomo mają stoczyć bój w konkursie ofert z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych o klienta, zagrożony (ta reklama legalnych usług finansowych!) dwoma latami więzienia (gdy reklamowanie burdeli jest legalne jak najbardziej), toż to kretynizm rodem z bolszewii. Czy brak informacji o OFE nie jest tym samym, co brak obwieszczeń o warszawskim głosowaniu?

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO