Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Kłamca tygodnia: Janusz Palikot

Stanisław Hyrnik

6 października odbył się kongres założycielski, na którym Janusz Palikot powołał do życia nową odsłonę swojej partii – Twój Ruch.

Będą ją tworzyć środowiska dotychczasowego Ruchu Palikota, Europy+, wyrzutki z SLD oraz skrajnie lewicowa i antyklerykalna Racja Polskiej Lewicy.

1. Rozpoznanie

Janusz Palikot zamieścił w swoim blogu deklarację ideową swojej nowej-starej partii. Wśród licznych frazesów typowych dla takich dokumentów, pod którymi podpisał się polityk z Biłgoraja, możemy znaleźć w niej m.in. takie słowa: „państwo musi wystrzegać się autorytaryzmu, działań podyktowanych ideologią bądź światopoglądem polityków" oraz „jesteśmy lojalni wobec kolegów, wobec organów statutowych partii oraz koalicjantów. Nie bojąc się mówić gorzkiej prawdy, wystrzegamy się poniżania i obrażania kogokolwiek. Dotrzymujemy danego słowa".

2. Diagnoza

Oznacza to, że dla lidera Twojego Ruchu lojalnym zachowaniem jest publiczne sugerowanie Wandzie Nowickiej, że chciałaby zostać zgwałcona? Palikot nie boi się mówić gorzkiej prawdy? To dlaczego nie przyznał, że wspomniana już Nowicka jest na liście płac przemysłu aborcyjnego? Dlaczego musiał to dopiero potwierdzić sąd? Politycy, w tym sam Palikot, tworzący nową lewicową partię dotrzymują danego słowa? To dlaczego krzyż na sali sejmowej jeszcze wisi? Ponadto – co najważniejsze – dawny wydawca tygodnika, który spopularyzował znak „zakaz pedałowania", nie raczy dostrzec, że wystrzeganie się działań podyktowanych ideologią to też ideologia...

1. przesada

2. gruba przesada

3. manipulacja faktami

4. kłamstwo propagandowe

5. ordynarne kłamstwo

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy