Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Forum IT w Monachium

Krzysztof Jóźwiak

Zakończone w ubiegłym tygodniu w Monachium Fujitsu Forum 2013 organizator określa mianem „największej w Europie konferencji informatycznej organizowanej przez jednego producenta".

Liczba tegorocznych gości (ok. 12 tys.), którzy tłumnie wypełnili sale konferencyjne i Fujitsu City, czyli przestrzeń wystawową, gdzie japoński koncern zaprezentował najnowsze opracowane przez siebie technologie, usługi oraz produkty, zdaje się potwierdzać prawdziwość powyższego stwierdzenia.

W tym roku impreza odbywała się pod hasłem „Przekształcając IT, przekształcając biznes i społeczeństwo", które dobrze opisuje trendy, którymi kierują się nowoczesne, dynamicznie zmieniające się społeczeństwa globalnej wioski oraz politykę firmy Fujitsu. Japoński koncern chce się umocnić na tradycyjnych dla siebie obszarach działania takich jak rynek serwerów czy gromadzenia danych (na forum zaprezentowano m.in. nowe, bardziej wydajne pamięci masowe eternus przeznaczone m.in. dla małych i średnich przedsiębiorstw), intensywniej stawia na nowe technologie, które mają zoptymalizować prowadzenie własnego biznesu, takie jak cloud computing, ale jednocześnie stara się, aby to człowiek, a nie bezduszna maszyna, wciąż był w centrum zachodzących zmian.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE

Wojciech Romański

W smoczym kręgu