Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Chłopcy lubią harakiri

Marcin Hałaś

Ryszard Kalisz wydał właśnie książkę zatytułowaną „Ryszard i kobiety”. Powinna wejść do annałów polskiej grafomanii

Politycy, którzy porzucili swoje dawne partie, popełniają publiczne harakiri. Takie określenie powinno bardzo im schlebiać. Bo w końcu, czyż nie jest wzniosłe porównanie do tradycji samurajów zachowań, które tak naprawdę są tylko przekraczaniem kolejnych granic autokompromitacji. Michał Kamiński rozrzyna swoje wnętrzności, wyszczekując na łamach „Gazety Wyborczej" w stronę Jarosława Kaczyńskiego i PiS. Myślisz, Misiu, że michnikowszczyzna wybaczyła ci pielgrzymkę z ryngrafem do łoża generała Pinocheta? Nic z tych rzeczy, po prostu na Czerskiej pracują pragmatycy, którym nie jest obce hasło stare jak polityka i walka o władzę: z usług zdrajców się korzysta, ale się ich nie szanuje.

Marek Migalski wypruwa sobie flaki, postulując szeroki dostęp obywateli do broni palnej. Jak mówią literaturoznawcy: pierwszy, który porównał kobietę do róży, był poetą, każdy następny jest już tylko grafomanem. Podobnie tego typu idee miały urok i walor edukacyjny w ćwiczeniu umysłów i wyobraźni politycznej, kiedy 20 lat temu głosił je Janusz Korwin-Mikke. Recydywa w wykonaniu Migalskiego ma tyle uroku co częstochowskie rymy groteskowych grafomanów.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy