Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Świąteczne życzenia

Agnieszka Niemojewska

Kartki na Boże Narodzenie możemy wysłać w wersji elektronicznej albo za pośrednictwem sieci zamówić oryginalne kartki tradycyjne

W 1846 r. Anglik John Calcott Horsley zaprojektował pierwszą kartkę świąteczną z napisem: „A Merry Christmas and a happy New Year to you" (Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku). W Polsce nazwa „pocztówka" pojawiła się w roku 1900. Ogłoszono wówczas konkurs na skróconą nazwę „karty pocztowej". Spośród pięciu propozycji – otwartka, liścik, pisanka, listówka oraz pocztówka – wybrano tę ostatnią. Jej autorem był... Henryk Sienkiewicz. Natomiast pomysł przeniesienia tradycyjnej kartki pocztowej do sieci pojawił się pod koniec lat 90. XX w. w Europie Zachodniej. W Polsce pierwsze portale oferujące wysyłkę kartek drogą elektroniczną pojawiły się na początku obecnego stulecia.

www.e-kartki.net.pl

Serwis chwali się, że za jego pośrednictwem wysłano już ponad 750 tys. kartek z życzeniami. Spośród ponad 17 tys. wzorów blisko 500 to te z okazji Bożego Narodzenia. Każdy zarejestrowany użytkownik strony może dodać własne kartki. Plik zdjęcia może być w formacie jpg, gif, png lub swf. Maksymalna wielkość takiego pliku to 900 kb. Dodający może wpisać słowa kluczowe opisujące kartkę (by ułatwić innym wyszukanie odpowiedniej kartki). Zwykle co 180 dni baza jest czyszczona, ale dzięki rejestracji kartki otrzymane i wysłane nie podlegają skasowaniu.

W serwisie można skorzystać z gotowej bazy życzeń na każdą okazję. Jednak jeśli użytkownik ma własne życzenia i nie chce ich przepisywać, może po prostu je dodać poprzez swój profil, a następnie łatwo załączać do kartek. Ponadto w panelu konta istnieje zakładka, która umożliwia pełne skonfigurowanie tzw. przypominajki. Dzięki tej funkcji system przypomni o zdefiniowanych wydarzeniach na dzień, dwa dni lub wcześniej przed okazją – w zależności od ustawień. Rejestracja daje również możliwość dodania adresów e-mail odbiorców naszych kartek. Dzięki temu zamiast ręcznie wpisywać adresy, na które mają zostać wysłane kartki, wybiera się je w wygodny sposób z rozwijanego menu.

www.kartkaswiateczna.pl

Firmowe kartki świąteczne w swojej tradycyjnej papierowej postaci wciąż są istotnym przekazem naszej pamięci o kontrahencie. Spersonalizowana i oryginalna kartka świąteczna to bardzo dobra inwestycja i doskonała forma podziękowania np. naszym partnerom biznesowym za współpracę w minionym roku. Oferta portalu Kartkaswiateczna.pl jest naprawdę bogata. Znajdziemy tu zarówno kartki otwierane, jak i jednostronne – w różnych kolorach i na różnych rodzajach papieru. Złocone tłoczenia nadają kartkom elegancji, a duża ilość motywów świątecznych sprawia, że wyglądają magicznie. Istnieje możliwość dodruku własnego tekstu, logo lub nazwy firmy. Tym, którzy nie mogą się zdecydować, portal wysyła dwie próbki wzorów kartek gratis.

Jak można przeczytać na stronie: „Każda z naszych kart będzie tą, którą twój klient się zachwyci. Nasze pocztówki inspirują i zachwycają każdego, kto znajdzie je w swojej skrzynce pocztowej. Oczywiście nasza firma oferuje personalizację kartki – wedle waszego życzenia. Ponadto oferujemy szeroką gamę nadruków – począwszy od tych zwyczajnych, dobrze znanych każdemu, po nadruki nabijane złotą folią, które do dzisiaj są unikatowe w skali światowej".

Serwis oferuje m.in. jednostronne kartki na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Grafika kartek świątecznych inspirowana jest motywami świątecznymi, takimi jak choinki, płatki śniegu etc. Oferta zawiera karty w klasycznych stylach oraz nowoczesnych wzorach – wszystko to zaś przedstawione na papierze w różnych kolorach i różnorodnej jakości. Karta jednostronicowa jest coraz bardziej popularna. To jeden z wielu wariantów: jeśli chcemy, aby nasz partner biznesowy otrzymał od nas kartkę na święta, ale nie możemy przeznaczyć na to zbyt wielkiej kwoty, kartka jednostronna będzie dobrym wyborem. Portal proponuje też stylizowane koperty – w różnych rozmiarach, pasujące do każdego rodzaju kartki (koperty są wliczone w cenę). W ofercie dostępna jest także opcja oryginalnego nadruku na kopercie – może to być napis, tekst lub logo, które będzie bardzo eleganckim akcentem.

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy