Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Mowa nienawiści

Rafał Otoka-Frąckiewicz

Na Wyspach reaktywował się Latający Cyrk Monty Pythona. Szacowne dziadki stwierdziły wprost, że robią to dla kasy i mają nadzieje pospłacać przed zgonem swoje długi.

Uchachani byli przy tym po pachy. Nad Wisłą reaktywował się Pełzający Cyrk Donalda Tuska. Ci z kolei stwierdzili, że kasy mają jak lodu, przed nimi świetlana przyszłość i tylko nie wiedzieć czemu stali jak sieroty skazane na ścięcie, po czym uciekli szybko, jakby się czegoś wstydzili. Dziwni jacyś.

Tym bardziej że kulisy zmian na cyrkowej arenie nad Wisłą są jak najbardziej zabawne. Otóż taki na przykład artysta ukrywający się od kilku dni pod scenicznym pseudonimem Witold D. miał być zatrzymany przez CBA już w połowie zeszłego roku. Dzielni agenci mieli go na widelcu i gotowy był nakaz, kiedy nagle na światło dzienne wyskoczyła sprawa taśm Serafina, który nagrał swoich ziomków z PSL w trakcie rozdawania pod stołem państwowej kasy. Ktoś wystraszył się, że zatrzymanie pana Witolda może zostać uznane za kontratak PO i sprawę zakopano pod papierami. Co jeszcze bardziej zabawne, w czasie afery Serafina CBA miało rozpracowane zaledwie trzy osoby. Gdyby wtedy ujawniono całą aferę, dziś nikt by o niej nie pamiętał, a tak mamy spektakl porównywalny z aferą Rywina. Przesadzam? Nie sadzę. Geniusz, który wpadł na to, żeby dziś wyciągnąć na światło dzienne przekręty dworu Schetyny, nie odrobił lekcji, którą dekadę temu dostał Adam Michnik. Ten też był pewien, że scena polityczna jest zabetonowana, karty rozdane i może zacząć pacyfikować konkurentów do kasy z budżetu. Kiedy mleko się rozlało, w ciągu roku nie było co zbierać po Żelaznych Premierach, Nadredaktorach i Kwasach Prostych, a w kolejnych wyborach o mało nie wygrał gość, którego dziś udaje Gowin.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy