Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Prezentownik: Książki

Agnieszka Niemojewska

Ursula K. Le Guin Ziemiomorze Prószyński i S-ka Cena: 69,90 zł

To jeden z najznakomitszych cykli literatury fantasy, porównywany z dziełami Tolkiena czy Lewisa. Opisuje malowniczy świat pełen wysp, smoków i tajemnic, w którym najważniejsza jest równowaga między tworzącymi go siłami. Głównym bohaterem serii jest czarnoksiężnik Ged; poszczególne części opowiadają jego losy – od najmłodszych lat i pierwszych kroków stawianych w świecie magii aż po czasy, gdy zaczęła się ona stawać niebezpiecznym narzędziem w rękach zła. Jak napisała sama autorka: „Potrzebowałam sześciu książek i trzydziestu lat życia, by opowiedzieć historię Geda i Tenar. W tym czasie nieustannie dowiadywałam się czegoś nowego o krainach i ludach Ziemiomorza – bo wszystkie przygody i odkrycia bohaterów były też moimi przygodami i odkryciami". Choć to wznowienie, to pięknie wydane: wszystkie części w jednym tomie, z wystylizowaną okładką.

Andrzej Sapkowski Wiedźmin. Sezon burz SuperNOWA Cena: ok. 30 zł

Oto nowy Sapkowski i nowy wiedźmin. Mistrz polskiej fantastyki znowu zaskakuje. „Sezon burz" nie opowiada bowiem o młodzieńczych latach białowłosego zabójcy potworów ani o jego losach po śmierci/nieśmierci kończącej ostatni tom sagi. W powieści pojawiają się postacie doskonale czytelnikom znane, jak wierny druh Geralta – bard i poeta Jaskier – oraz jego ukochana, zwodnicza czarodziejka Yennefer, ale na scenę wkraczają też... magiczną sztuką wyhodowane bestie. Wiedźmin m.in. stacza morderczą walkę z drapieżnikiem, który żyje tylko po to, by zabijać, wdaje się w bójkę z rosłymi, niezbyt sympatycznymi strażniczkami miejskimi, staje przed sądem, traci swe wiedźmińskie miecze i przeżywa burzliwy romans z rudowłosą pięknością, czarodziejką Koral. A w tle toczą się królewskie i czarodziejskie intrygi, pobrzmiewają pioruny i szaleją burze. Od książki trudno się oderwać. Bardzo polecam!

Sean Howe Niezwykła historia Marvel Comics SQN. Cena: 59,90 zł

Spider-Man, Fantastyczna Czwórka, Kapitan Ameryka, Hulk, Iron Man, Thor, X-Men i Daredevil nieustannie rozpalają serca i wyobraźnię czytelników. Epickie uniwersum Marvela zyskało rangę współczesnej amerykańskiej mitologii. W tym niesamowitym kompendium wiedzy o wydawnictwie autor przybliża nam sylwetki m.in. Stana Lee, Franka Millera, Todda McFarlane'a czy Jacka Kirby.

 

 

 

Andrzej Pilipiuk Carska manierka Fabryka Słów. Cena: 39,90 zł

Książki Andrzeja Pilipiuka już od ponad dziesięciu lat cieszą się wyjątkową popularnością wśród czytelników i – jak się okazuje – wciąż zyskują kolejnych wielbicieli. Najnowszy zbiór opowiadań Andrzeja Pilipiuka to pasjonujące oraz pełne przygód historie, w których tajemnicza przeszłość miesza się z brutalną teraźniejszością. Autor te krótkie, ale barwne historie utkał w niezwykłą kompozycję światów.

 

 

Simon Mann Pies wojny Helion. Cena: 39,90 zł

Simon Mann, były oficer brytyjskiego SAS, należący do tych, którzy biorą swój los we własne ręce, padł ofiarą rozgrywek CIA i stał się pionkiem w wojnie o ropę. Opowieść Manna zabiera czytelnika w świat najemników i szpiegów, mętnej polityki międzynarodowej, ropy i dużych pieniędzy. Świat przedstawiony przez Manna jest pełen niebezpieczeństw, miłości, rozpaczy i zdrad.

 

 

Brian Brennan London Calling. Angielski dla początkujących LektorKlett. Cena: 24,90 zł

„London Calling..." to kurs samodzielnej nauki języka angielskiego (wraz z załączoną płytą). Jego bohaterką jest Laura – Polka, która wyjeżdża do Londynu, aby szlifować umiejętności językowe. Razem z nią udajemy się do stolicy Anglii i – śledząc jej przygody – ćwiczymy angielski, podglądając życie londyńczyków. Dzięki Laurze krok po kroku pogłębimy swoją znajomość języka!

 

 

Arturo Pérez-Reverte Mężczyzna, który tańczył tango Znak. Cena: 35,90 zł

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy