Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Największa afera w historii?

39 osób z zarzutami, w tym były wiceszef MSWiA i wiceprezes GUS – to pokłosie tzw. infoafery, już nazwanej przez szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego „największą w historii".

Śledztwo w sprawie wielkiej korupcji przy ustawianiu przetargów na sprzęt komputerowy CBA pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie prowadzi od 2011 r. Wówczas to zatrzymano m.in. Andrzeja M., szefa Centrum Projektów Informatycznych MSWiA. Udowodniono mu, że przyjął łapówki w wysokości pół miliona złotych. Dziś współpracuje ze śledczymi, licząc na złagodzenie kary, i to w dużej części dzięki jego zeznaniom było możliwe zatrzymanie kolejnych osób. Z CPI MSWiA, gdzie pod lupą agentów znajduje się 38 przetargów, oraz Komendy Głównej Policji (89 przetargów) sprawa rozszerzyła się na inne ministerstwa i urzędy.

Kluczowe było rozpracowanie informatycznej firmy NetLine. Tą drogą zobaczono, że ustawiony został także przetarg na obsługę polskiej prezydencji w UE o wartości 38 mln zł. Już zatrzymano szefową wydziału zamówień publicznych Ministerstwa Spraw Zagranicznych, a nie jest to koniec całej sprawy. – Jest to śledztwo bardzo skomplikowane, wielowątkowe i trudne.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez