Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Pobożni i Solidni

Krzysztof Galimski

Wywiad z Maksem Kraczkowskim, posłem PiS i wiceprzewodniczącym Sejmowej Komisji Gospodarki

Sondaże są jednoznaczne – za dwa lata wygrywacie wybory

Miłe sondażowe tendencje nie będą dla nas czynnikiem usypiającym. To co prawda źródło informacji o nastrojach wyborców, często niezła podstawa tworzenia modeli rozwoju politycznych zdarzeń, ale należy do nich podchodzić z dystansem, rozbudowywać środowiska wokół i pracować. Potrzebna jest wygrana nie o przysłowiowy „włos", lecz dająca możliwość samodzielnego rządzenia i kształtowania prawa.

Tym razem już zbudujecie IV RP czy znów oddacie władzę w połowie roboty?

Podjęliśmy niełatwą decyzję budowy jedynej możliwej koalicji z dwoma partnerami o nie najlepszej reputacji na medialnych salonach. Czy było warto tworzyć tak trudną koalicję tylko na 2 lata? Moim zdaniem tak. Ten czas przyniósł Polakom m.in. odczuwalne zmniejszenie obciążeń podatkowych, programy mieszkaniowe dla młodych, integrację nadzoru nad rynkiem kapitałowym w kompleksowo działającym KNF, ambitne projekty energetyczne i infrastrukturalne, wór pieniędzy pozyskanych dla Polski z UE, powołanie od podstaw tak znienawidzonego przez część sceny politycznej, a tak potrzebnego – szczególnie dziś – CBA...

Część wyborców o prawicowych poglądach rozwija skrót PiS jako Pobożni i Socjaliści. W sferze wartości i tradycji jesteście prawicowi, ale gospodarczo bliżej wam do SLD niż Margaret Thatcher.

Bardziej do nas pasuje np. Pobożni i Solidni. Nie widzę powodów, aby szczerej pobożności nie uznawać za dobrą cechę prawicowych polityków.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy