Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Consigliere Bielecki

Stanislas Balcerac

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.

Jan Krzysztof Bielecki założył za młodu spółdzielnię Doradca. Włoski bank Unicredito Italiano wziął więc Bieleckiego na doradcę (consigliere), namaszczając go na szefa banku Pekao SA. W 2006 r. Bielecki odwalił słynną włoską robotę, podpisując umowę sprzedaży 75 proc. udziałów w spółce zależnej za 60 mln zł włoskiemu deweloperowi, który następnie odsprzedał sobie samemu najlepsze projekty spółki, wyceniając je na 1,68 mld zł. Gdyby tylko Bielecki chciał tak cudownie pomnożyć nasz majątek publiczny jako aktualny doradca gospodarczy rządu Tuska... Zamiast tego zarządza spółdzielnią na tyłach KPRM, rozdając posady według ściśle tajnego algorytmu. Spółdzielnia Bieleckiego przepchała niedawno bez konkursu Artura Lebiedzińskiego na kierowniczą funkcję w Polskim Holdingu Nieruchomości, który dysponuje obiektami i działkami w całej Polsce. Bieleckiemu chyba zależy na działce.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?