Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Cyfrowe oświecenie

Karolina Kowalska

Już blisko 122 tys. osób po 50. roku życia dzięki Latarnikom Polski Cyfrowej oswoiło się z internetem

Pragnę wyrazić podziękowania dla Państwa organizacji, która naprawdę działa i pomaga ludziom w praktyczny i odczuwalny sposób – napisała w mailu do Latarników młoda Polka z Liverpoolu. Dzięki zajęciom prowadzonym przez łódzką latarniczkę Marię Magdalenę Poulain, jej starsi rodzice po raz pierwszy od kilku lat spędzą z nimi święta. „Rodzice (...) udali się na kurs poruszania się po internecie prowadzony przez przemiłą i bardzo pomocną panią Magdalenę Poulain, i poczynili pod jej kierunkiem już znaczne postępy. W trakcie jednych zajęć po rozmowie o lotach i cenach biletów pani Magdalena sama zaproponowała sprawdzenie aktualnych połączeń z Łodzi do Liverpoolu i okazało się, że akurat w tym dniu nastąpiła znaczna obniżka cen i można było dostać bilety znacznie taniej niż zwykle. Rodzice natychmiast skontaktowali się ze mną i zdążyliśmy kupić ostatnie dwa bilety na 23 grudnia – akurat na Wigilię!" – napisała autorka listu. I dodała: „Dla nas i dzieci to będzie najlepszy prezent na święta, bo z racji specyfiki pracy – nie mamy nigdy wolnego Bożego Narodzenia...".

– Dla koordynatorów Polski Cyfrowej Równych Szans taki mail to najpiękniejszy prezent pod choinkę, a dla samych Latarników najlepsze honorarium – mówi Krzysztof Głomb, prezes stowarzyszenia Miasta w Internecie, które realizuje projekt wspólnie z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji. – Takie podziękowania otrzymujemy coraz częściej, bo dzięki spotkaniu z latarnikiem ludzie wchodzą w nowe role i otwierają się im nowe światy, choćby dzięki komunikacji z najbliższymi – dodaje prezes Głomb.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?