Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Polski Rossmann?

Stanislas Balcerac

Rząd promuje higienę osobistą. Premier Tusk umywa ręce przy każdej okazji, a na szczytach władzy rączka rączkę myje.

Gorzej jest z warszawskim ludem, który śmierdzi w metrze resortowemu Marcinowi Mellerowi.

Problem z nami śmierdzielami ma też Agnieszka Holland. Kiedy przylatuje do Polski z walizką pełną Oscarów z czekolady, uderza ją fala niedobrego powietrza, tak jakby ktoś bez przerwy puszczał bąki. Faktycznie ktoś puścił Józefa Bąka na lotnisku w Gdańsku, a aferzyści pętają się po kraju jak smród po gaciach.

Na szczęście nasz brud i smród zwalcza ekspert od mydła – niemiecka sieć Rossmann, która ma już w Polsce ponad 830 drogerii (w Niemczech – 1800). Znikają za to małe drogerie. Ale Polak potrafi. Producent podpasek i pieluch Hygienika ogłosił ambitne plany budowy sieci drogerii na bazie przejętych sklepów upadłego Schleckera. Czy powstanie polski Rossmann?

Niekoniecznie. Szef Hygieniki Kamil Kliniewski sprzedał spory pakiet akcji firmy po ogłoszeniu ambitnych planów rozwoju. Kliniewski ma już tylko 14 proc. akcji Hygieniki, podczas gdy Dirk Rossmann kontroluje wciąż 60 proc. akcji swojej firmy. Głównymi udziałowcami Hygieniki są giełdowi gracze (60 proc.), fundusze emerytalne (12 proc.) i fundusze inwestycyjne (14 proc.). Oby tylko nie wyszli na tym jak Zabłocki na mydle.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej