Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Zasypie nas prawo, zawieje

pitu pitu

Posłowie tyrają jak stachanowcy, produkując całe wagony regulacji prawnych, niczym Huta Katowice stal walcowaną

Zwiedzeni powierzchownym oglądem rzeczywistości i siłą obiegowych opinii, zwykliśmy uważać posłów za bandę próżniaków, wałkoni i pasożytów, a codziennie transmitowana przez media polityczna błazenada skłania nas, by w architektonicznym kształcie budynku sejmowego dostrzegać – wedle nastroju – już to siedzibę teatru lub cyrku, już to grzeszący pompatycznością burdel.

Nieco uważniejszych obserwatorów pomógł wyprowadzić z błędu poseł Szejnfeld, który tłumacząc, dlaczego rząd nie opublikował na czas jakiejś ważnej ustawy, pokazał ręką, jak wielką górę świeżo uchwalonej legislacji ma kancelaria premiera do przerobienia z końcem roku. I gest ten obrazował stertę papieru od podłogi aż po bujną grzywę wszystkich czterech włosów na dostojnej głowie posła. Ktoś mniej dociekliwy mógłby ten gest potraktować jako teatralną przesadę. Niestety, w tym jednym, jedynym wypadku radzę dać wiarę politykowi.

W istocie pół biedy, gdy nasi parlamentarzyści śmieszą nas, tumanią i straszą stadnym robieniem min w telewizji. Naprawdę powinno nas niepokoić, gdy akurat zajmują się tym, do czego zostali zatrudnieni i za co im płacimy. Bo w tym kryje się prawdziwa groza i źródło rozpaczy, że oni tam jednak pracują, a rytualne zapasy w kisielu o różne „dżendery" lub problem nawalonych kierowców skutecznie odwracają uwagę od faktu, że Sejm jest fabryką obowiązującego w Polsce prawa.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Wojciech Romański

W smoczym kręgu