Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Dreamlinery już bezpieczne?

Krzysztof Galimski

Po artykule w „Uważam Rze" samoloty LOT w końcu staną się bezpieczne dla pasażerów.

Miesiąc temu ujawniliśmy szokujące badania boeingów 787 dreamliner używanych przez PLL LOT. W instalacji wody gospodarczej wszystkich najnowszych samolotów naszego narodowego przewoźnika zagnieździły się niezwykle groźne bakterie Pseudomonas Aerguinosa (pałeczki ropy błękitnej). Przez wiele miesięcy LOT ukrywał ten fakt i narażał pasażerów na utratę zdrowia. Ropne zapalenia kości, mózgu, a nawet sepsa to wszystko groziło niczego nieświadomym podróżnym. Dopiero po naszym artykule o sytuacji dowiedział się sanepid. Jak zapewnia jego rzecznik, sytuacja jest już opanowana. – Obecnie zagrożenia dla pasażerów już nie ma. Nasz inspektor graniczny zarządził odkażenie maszyn. Czekamy jeszcze na ostateczne wyniki badań. Do tego czasu zostały wywieszone ostrzeżenia, by tej wody w samolotach nie spożywać – mówi Jan Bondar, rzecznik Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Działania sanepidu nie zmieniają jednak podstawowego faktu, że przez całe miesiące zarząd LOT lekceważył bezpieczeństwo zarówno swoich załóg, jak i pasażerów, mimo że był o całej sytuacji na bieżąco informowany. Za wszelką cenę nie chciał dopuścić do ujawnienia tej informacji, a na wysłane przez nas pytania biuro prasowe firmy odpowiedziało, że będą się do niej odnosić „z uwagi na prowadzoną przez politykę ochrony dobrego imienia LOT". Pod koniec grudnia ubiegłego roku w ramach tej „polityki" zarząd spółki wystosował prywatny akt oskarżenia wobec dwóch posłów PiS – Adama Kwiatkowskiego i Macieja Małeckiego. Ci dwaj parlamentarzyści ujawnili wcześniej wiele nieprawidłowości spółki zarządzanej przez prezesa Sebastiana Mikosza i skierowali do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa Mikosza i wiceprezesa Balcerzaka. Zarzucili im m.in. „wyrządzenie szkody majątkowej wielkich rozmiarów".

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?