Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Volvo XC60 Cena: od 134 300 zl

Butik: Na śnieg, lód i błoto

Krzysztof Galimski

Skandynawowie wiedzą, czym jest prawdziwa zima. Nic więc dziwnego, że dla produkowanych przez Szwedów samochodów ta pora roku nie stanowi większego wyzwania.

Volvo XC60 wyśmienicie radzi sobie z panująca obecnie aurą. Gdy inne samochody tańczą na lodzie przy prędkości 40 kilometrów na godzinę, SUV z Północy bez problemu jedzie dalej. Jedynie uważny kierowca zaobserwuje, jak systemy wspomagające jazdę przenoszą napęd na poszczególne koła.

Komfort podróży jest bardzo wysoki. Niemal nie odczuwa się, że nasze drogi są zbiorowiskiem dziur. Fotele są wygodne i zarówno siedzący z przodu, jak i z tyłu mają sporo miejsca do dyspozycji. Co ważne, nie odbyło się to kosztem bagażnika, który mieści 495 litrów. Wybranie się w dłuższą trasę nawet z kompletem pasażerów – nie powinno być męczące.

Volvo oferuje szeroką gamę silników. Podstawowy 2-litrowy diesel osiąga moc 136 koni mechanicznych. Nie jest to mało, ale jeżeli ktoś ma cięższą nogę – warto dopłacić do 181- lub nawet 215-konnej wersji. Różnica jest odczuwalna, szczególnie gdy ruszy się w trasę z rodziną i bagażami. Tym zaś, którym nie wystarczy nawet 8,3 do „setki" i prędkość 210 km/h, pozostają dwie możliwości: albo zdecydować się na wersję z 3-litrowym silnikiem benzynowym, albo dokupić fabryczny zestaw tuningowy Polestar Performance, który doda silnikowi 15 KM bez utraty gwarancji.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej