Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Butik: DVD

Grzegorz Benda

Grawitacja

reż. Alfonso Cuarón

Galapagos

Cena: 47,99 zł

To jeden z największych filmowych fenomenów ubiegłego roku. Tłumy w kinach i dziesiątki nominacji do najbardziej prestiżowych nagród. Wielkie kosmiczne widowisko, trzymające w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. Doktor Stone (błyskotliwa pani inżynier grana przez Sandrę Bullock) i Mat Kowalsky (rolę doświadczonego astronauty zagrał George Clooney) są uczestnikami misji wahadłowca, której zadaniem jest naprawa przestarzałego teleskopu. Niespodziewanie stacja kosmiczna, do której oboje docierają, zostaje niemal całkowicie zniszczona przez pędzące odłamki rosyjskiego satelity. Stone i Kowalsky są jedynymi, którzy ocaleli. Związani linami oddalają się w bezkres głębi kosmosu. Aktorski popis Bullock (nominacja do Oscara).

Rozstanie

reż. Asghar Farhadi

Gutek Film

Cena: 39,99 zł

Jeden z najgłośniejszych i najczęściej nagradzanych filmów 2011 r., zdobywca Oscara, Złotego Globu i Złotego Niedźwiedzia, zasłużenie okrzyknięty przez światową krytykę arcydziełem współczesnego kina. Irański reżyser Asghar Farhadi opowiada historię dwóch rodzin. To Iran w mikroskali. Simin i Nader są w przededniu separacji. Ona chce się rozwieść i wyjechać za granicę. Twierdzi, że robi to dla dobra córki, by zapewnić jej życie w normalnych warunkach. On protestuje, bo nie może zostawić wymagającego stałej opieki ojca. W pierwszej ze scen obserwujemy zeznania małżonków oczami urzędnika. Kto ma rację w tym sporze? Farhadi myli tropy, zwodzi i co chwilę zmusza nas do dokonywania nowych interpretacji.

Przed północą

reż. Richard Linklater

Best Film

Cena: 29,99 zł

Ostatnia (czy na pewno?) część trylogii. W rolach głównych Julie Delpy i Ethan Hawke. Celine i Jesse po raz pierwszy spotkali się w 1994 roku „Przed wschodem słońca" w pociągu do Wiednia. On wrócił do Ameryki, ona do Francji. Dziewięć lat później wpadli na siebie w Paryżu, tuż „Przed zachodem słońca". Są ze sobą już siedem lat i mają dwie córki. Co wydarzy się na wakacjach w słonecznej Grecji? Z pewnością nie będą się ze sobą nudzić. My z nimi też. Błyskotliwe rozmowy, cięte riposty, sarkastyczny humor i emocje jeszcze bardziej intensywne niż wcześniej, bo tego lata on i ona poznają się na nowo. Niektórzy nazwaliby ten obraz „filmem drogi", zwłaszcza dla... operatora, bo ujęcia są imponująco długie, przez co jeszcze ciekawsze.

Wszyscy ludzie prezydenta

reż. Alan Pakula

Galapagos

Cena: 39,99 zł

Klasyk światowego kina. Doskonały dramat polityczny. Opowiedziana przez Alana J. Pakulę i obsypana nagrodami historia reporterskiego śledztwa dwóch dziennikarzy „Washington Post", Carla Bernsteina i Boba Woodwarda, które doprowadziło do wykrycia afery Watergate, jednego z największych skandali w historii amerykańskiej polityki, i dymisji prezydenta Richarda Nixona. Para dziennikarzy (niezapomniany aktorski duet Dustin Hoffman i Robert Redford) wpada na trop zakładania podsłuchów w siedzibie demokratów. Obserwujemy, jak żmudnie, krok po kroku, wydzierając informacje od kolejnych świadków, tropią aferę. Pomaga im „Głębokie Gardło", informator z Białego Domu. Wielu analityków do dziś nie wierzy, że ten ktoś naprawdę istniał.

Oblicza fotografii

5 filmów dokumentalnych

Against Gravity

Cena: 114,99 zł

Organizatorzy PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL przygotowali niespodziankę z myślą o miłośnikach fotografii. „Oblicza fotografii" to zestaw prezentujący najciekawsze filmy dokumentalne ostatnich lat poruszające tę tematykę. W zestawie znalazły się: „Anton Corbijn. Na wylot" w reżyserii Klaartje Quirijnsa (produkcja Holandia/Niemcy/Wielka Brytania/Włochy/Szwecja) z 2012 roku, „Bert Stern. Prawdziwy Madman" (reż. Shannah Laumeister, Stany Zjednoczone 2011), dwa filmy zrealizowane w ubiegłym roku: polski „Dziennik z podróży" w reżyserii Piotra Stasika oraz amerykańska „Nowojorska ulica w obiektywie" (reż. Cheryl Dunn), a także szwajcarski „Fotograf wojenny" z 2001 r. w reżyserii Christiana Freia.

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy